Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Ranking samochodów 2009

Plebiscyt "AUTO 1 w Polsce" rozstrzygnięty

W środę 11 lutego redakcja magazynu Auto Świat ogłosiła wyniki 14. edycji plebiscytu "Auto 1 w Polsce". Najwięcej głosów czytelników uzyskał Seat Ibiza, zdobywając tym samym tytuł Auta 1 w Polsce. O tytuł walczyło 47 samochodów w ośmiu kategoriach. W tegorocznej edycji plebiscytu nowością było głosowanie przez Internet, zorganizowane wspólnie z partnerem konkursu - serwisem OtoMoto.pl. Tytuł "Internetowe Auto 1" zdobył Volkswagen Scirocco.

Ranking samochodów Auto-Świat cd...

Zwycięzcy:

- auta małe: Ford Ka
- subkompakty: Seat Ibiza
- kompakty: Volkswagen Golf
- klasa średnia: Opel Insignia
- klasa wyższa: Audi A6
- MPV: Peugeot Partner
- SUVy: Mercedes GLK
- sportowe: Mitsubishi Lancer Evo


Redakcja tygodnika Auto Świat przyznała także specjalne wyróżnienia:

- Dla marek Toyota i Lexus za działalność proekologiczną i na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz za wyjątkowy program sprzedaży aut dla osób niepełnosprawnych. Nagroda została przyznana wspólnie z redakcją tygodnika Newsweek Polska.
- Dla General Motors, producenta modeli Chevrolet Volt i Opel Ampera za największe osiągnięcie w dziedzinie technologii motoryzacyjnej w 2008 roku.
- Dla firmy Mazda Logistics Europe Oddział w Polsce za profesjonalne wejście na polski rynek i sukces w sprzedaży samochodów.
- Dla samochodu Skoda Superb, w kategorii "Debiut rynkowy", za wyposażenie i komfort klasy wyższej w cenie klasy średniej.

Tegoroczny plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem czytelników. Do redakcji tygodnika Auto Świat wpłynęło prawie 30 tysięcy zgłoszeń, które wzięły udział w losowaniu nagrody głównej - Fiata 500, a także wysokiej jakości sprzętu marki JVC.

Partnerami głównymi plebiscytu są serwisy OtoMoto.pl i MotoAllegro.pl, a pozostałymi partnerami - TX, producent zegarków, oraz Tiger, producent napojów energetycznych. Sponsorami nagród dla czytelników są Fiat Auto Poland oraz JVC Polska.