Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Oprogramowanie

Praca grupowa

Novell udostępnił narzędzie do pracy grupowej

Bezpłatny pakiet startowy z oprogramowaniem do wspomagania pracy zespołowej w firmie wprowadziła firma Novell. Rozwiązanie można instalować na systemach Windows i Linux. Pakiet startowy z oprogramowaniem Novell Teaming zawiera bezpłatne licencje dla 20 użytkowników. Jest dostępny do pobrania w postaci łatwego w uruchomieniu, preinstalowanego pakietu. Służy do wspomagania pracy zespołowej i oparty jest na narzędziach webowych, co umożliwienia efektywną współpracę grup pracowników bez względu na miejsce ich przebywania. Pakiet zaopatrzony jest w instrukcję szybkiego startu i przewodnik użytkownika w postaci materiałów wideo.  

Czytaj więcej...

Firefox 3 downloads

Firefox 3 już jest!

Dzisiaj Mozilla wydała Firefoksa 3, najnowszą wersję popularnej przeglądarki internetowej.

Zapraszamy do pobrania Firefoksa 3 z polskiej witryny oficjalnej.

Firefox 3 oparty jest na platformie wyświetlania stron Gecko 1.9, która była rozwijana przez ostatnie 34 miesiące. Ta nowa platforma zawiera ponad 15000 zmian zwiększających wydajność, i ułatwiających dalszy rozwój. Zbudowany na niej Firefox 3 jest produktem bardziej bezpiecznym, łatwiejszym w użyciu, bardziej osobistym, a jednocześnie, dzięki ulepszeniom samej platformy, mającym jeszcze więcej do zaoferowania twórcom witryn i dodatków.  

Czytaj więcej...

Ile kosztuje nielegalne oprogramowanie?

480 milionów dolarów łupem polskich piratów

Tą astronomiczną kwotę stracili producenci oprogramowania w 2006 roku tylko w Polsce. Na terenie całej Unii Europejskiej straty wynikające z używania nielegalnych wersji programów szacowane są na 11 miliardów dolarów. Problem dostrzegają oprócz producentów oprogramowania również władze, o czym świadczą akcje policji o których dowiadujemy się z doniesień medialnych co jakiś czas. O ile ciężko wpłynąć na prywatnych użytkowników komputerów, to prostymi działaniami można uporządkować licencje w przedsiębiorstwie.  

Czytaj więcej...

64-bitowy Photoshop CS4

Nowiny z Adobe

Firma Adobe prowadząca już od jakiegoś czasu prace na Photoshopem CS4 ogłosiła, że po raz pierwszy pojawi się 64-bitowa wersja tego prawdopodobnie najpopularniejszego programu do edycji fotografii. Aplikacja będzie dostępna tylko dla posiadaczy Windows Vista. Adobe nie podało żadnej informacji, kiedy i czy w ogóle pojawi się 64-bitowa wersja na komputery Mac. Ich właścicielom pozostaje mieć nadzieję, że programiści poradzą sobie z niepełną kompatybilnością języka programowania Carbon z ich sprzętem. Zdaniem Adobe, wydajność programu będzie o 10% większa niż w przypadku wersji 32-bitowej, a czas potrzebny do otwarcia pliku 

Czytaj więcej...

Multikontakt komunikator internetowy

Multikontakt

to wieloprotokołowy komunikator internetowy. Aplikacja współpracuje z popularnymi w Polsce komunikatorami, takimi jak Gadu-Gadu, Tlen czy MSN. Multikontakt obsługuje również inne znane systemy komunikatorów - jabber, Googletalk oraz Spik. Oznacza to, że w zasięgu użytkowników tej aplikacji, w samej tylko Polsce znajduje się ponad 6 milionów osób,

Czytaj więcej...