Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Oprogramowanie

FireFox 9

Mozilla nadal razem z Google

Mozilla wydała dziewiątą wersję przeglądarki Firefox na systemy Windows, Mac, Linux i Android. Trzeba przypomnieć, iż Mozilla zaangażowana jest w ochronę przed śledzeniem internautów (Do NoT Track), wprowadzenie Firefoksa na Androida i wsparcie dla nowych technologii, m.in. w zakresie HTML5. Oficjalnie Mozilla podaje, że Firefox przyśpieszył 7-krotnie w porównaniu z wersją 3.6 i 32-krotnie z wersją 1, a zużycie pamięci spadło o 50%.

 

Czytaj więcej...

Bezpłatna płyta ratunkowa

BitDefender Rescue CD

Czasami zdarzają się sytuacje awaryjne, w których odzyskanie ważnych plików albo zdezynfekowanie systemu staje się niemożliwe podczas jego normalnej pracy. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku jest posłużenie się bootowalną płytą ratunkową, dzięki której można, po pierwsze, przeskanować dyski twarde komputera pod kątem obecności złośliwego oprogramowania, a po drugie, skorzystać z dodatkowych narzędzi, jakie można tam również znaleźć.

Czytaj więcej...

Płyta ratunkowa dla komputera

Darmowa płyta ratunkowa AVG RescueCD

Dokładnie 02 marca AVG RescueCD przeszła ostatni lifting, zaliczyła aktualizację platformy Linux Embeeded, nową wersję skanera, a co najważniejsze stała się ogólnodostępna i całkowicie darmowa dla wszystkich użytkowników zarówno  dla posiadaczy licencji komercyjnych, użytkowników wersji Free, a także dla użytkowników w potrzebie ratowania komputera skanerem antywirusowym uruchamianym bez konieczności uruchomienia systemu.

Czytaj więcej...

Serwer WWW a prawo

Drogi prawne w sieci

Internet zyskał sobie miano skarbnicy wszelkiej wiedzy. Zamieszczone w nim materiały ułatwiają zdobywanie informacji z każdej dziedziny wszystkim użytkownikom. Jednak Sieć ma nie tylko dobre strony. Brak ograniczeń, szerokie grono Internautów i anonimowość sprzyjają zamieszczaniu w nim treści, które są zabronione przez prawo, a często bywają także niebezpieczne dla użytkowników.

Czytaj więcej...

Najnowszy bezpieczny Firefox

Firefox 3.0.7 - aktualizacja bezpieczeństwa

Najnowsza aktualizacja popularnej przeglądarki internetowej fundacji Mozilla naprawia osiem problemów bezpieczeństwa wykrytych w wersji 3.0.6. Sześć z nich określono mianem krytycznych. Najgroźniejsza z luk umożliwiała atakującemu wykonanie kodu na komputerze ofiary. Aktualizacje dla systemów Windows, Mac OS X i Linux są dostępne z oficjalnej strony fundacji. Użytkownicy Firefox 3 powinni otrzymać odpowiednie powiadomienie w przeciągu 48 godzin od opublikowania aktualizacji – mogą też dokonać samodzielnego sprawdzenia z poziomu menu pomocy.

Czytaj więcej...