Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Programy Pocztowe

KOMUNIKACJA - KLIENCI POCZTY

CLASSICAL e-mail SOFTWARE / Freeware

W tej częsci przedstawiamy najpopularniejszych i najważniejszych Klientów do obsługi poczty, komunikacji za pomocą e maili, ale nie tylko, zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem i do pobrania oprogramowania.

By pobrać kliknij w aktywny link! / Download - clik on the link!

- Courier / 3.5 - 4,2 MB Shareware


Wywodzący się z programu Calypso - prosty w obsłudze, szybki klient poczty elektronicznej, niestety nie rozwijany. Obsługuje wiele kont pocztowych, można skonfigurować "interfejs", można archiwizować dane w tym automatycznie, posiada wbudowany filtr antyspamowy, możliwość przełączania podglądu HTML na czysty tekst jednym "kliknięciem" i sporo innych funkcji. Wyróżnikiem programu jest możliwość oznaczania tytułów poszczególnych wiadomości różnymi kolorami, zarówno - czcionki jak i tła (Color Markers), dzięki temu łatwiej możemy odszukać wiadomości. Programu można używać na starszych komputerach, ma małe wymagania systemowe. Wszystkie wiadomości i ustawienia zapisuje w pojedynczym pliku .box - co umożliwia bezproblemową reanimacją w przypadku kłopotów. Dla wielu użytkowników minusem będzie brak polskiej wersji.

- Eudora / 7.0.1 - 9,1 MB Shareware / Freeware


Dobry klient poczty elektronicznej. Eudora jest stosunkowo rozbudowanym programem, SpamWatch - filtruje śmiecie do przeznaczonego na nie folderu, MoodWatch - ostrzega przed potencjalnie niebezpieczną zawartością przychodzących, a także wychodzących wiadomości oraz Content Concentrator, ułatwiający prześledzenie wymiany informacji. Program pozwala na wysyłanie emaili sformatowanych w HTML-u lub jako czysty tekst, obsługuje SSL. Ciekawym rozszerzeniem jest moduł ułatwiający zarządzanie wątkami w korespondencji e-mail.

- i.Scribe 1.88 - Freeware / bezpłatna wersja - ok. 800 kB
- InScribe - wersja komercyjna


Bezpłatna wersja i.Scribe to polskojęzyczny klient pocztowy niewielkich rozmiarów, o dużej szybkości działania i intuicyjnym interfejsie. Nie wymaga instalacji, może być więc z powodzeniem przenoszony np. na dyskietce czy nośniku typu pendrive (USB. Umożliwia odbiór poczty w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu - co może być dużą zaletą dla wielu użytkowników. "Mobilność" i.Scribe'a to niewątpliwy atut, do tego dochodzą: importowanie wiadomości i kontaktów z innych programów pocztowych, opcje antyspamowe, szablony, filtry, wątkowanie wiadomości i wiele innych. Oczywiście na wyposażeniu są książka adresową, kalendarz i terminarz. Możliwości można zwiększyć przy pomocy wtyczek (plugins).

The Bat! Home 3.71.03 - 5.99 MB Freeware
The Bat! Professional 3.71.01 - 10.04 MB - wersja komercyjna.


Wszystkie wersje programu do pobrania pod LINKIEM!

The Bat bardzo dobry klient poczty e-mail, popularny wśród internautów, jest coraz częściej wykorzystywany przez wymagających użytkowników dzięki mnogości opcji konfiguracyjnych oraz dostępności rozszerzających jego zastosowanie wtyczek. Program w wersji Home zawiera funkcje podstawowe, nie sprawia też kłopotu początkującym. Aplikacja ta, to spore możliwości m. in. wtyczki antywirusowe, pełna obsługa protokołu IMAP4, anty-spam, wbudowany harmonogram, przypominacz, edytor HTML i wiele innych...

Mozilla Thunderbird 1.5 - 6.09 MB Freeware

Mozilla Thunderbird oferuje dobre metody wykrywania i usuwania niechcianej poczty. Jej narzędzia analizują wiadomości oraz identyfikują te z nich, które najprawdopodobniej są niepożądane. Użytkownik może zdecydować o automatycznym usuwaniu lub przenoszeniu do innego folderu tego typu wiadomości. Obsługuje wiele kont i można za pomocą każdego z nich wysyłać listy. Motywy umożliwiają dostosowanie wyglądu Thunderbirda wedle własnych potrzeb/gustów. Emotikony, popularne uśmieszki na dobre wbiły się do naszej świadomości, w Thunderbird'zie wystarczy wejść w Narzędzia/Opcje, zakładka Wyświetlanie i zaznaczyć opcję Wyświetlaj emotikonki, a uśmieszki w przychodzących wiadomościach będą wyświetlane w postaci graficznej. Rozszerzenia dają nowe i potrzebne użytkownikowi funkcje, jeżeli posługujesz się językami XML, CSS i JavaScript możesz stworzyć własne "extension". Dzięki technologiom jak S/MIME, cyfrowy podpis, szyfrowanie wiadomości oraz wsparcie dla urządzeń bezpieczeństwa, jak np. inteligentne karty Thunderbird zapewnia przyzwoitą klasę bezpieczeństwa, stając się godnym polecenia produktem do firmy i dla indywidualnego użytkownika.


Outlook 2002 / Outlook 2003 PL - 220 MB

Program Microsoft Outlook® stanowi zintegrowane rozwiązanie służące do organizowania i zarządzania komunikacją. To oczywiście poczta e-mail, ale i wiadomości błyskawiczne, a także codzienne informacje — kalendarz, kontakty, listy zadań i notatek. Program Outlook, szczególnie wersja 2003, dzięki sporej ilości rozbudowanych funkcji dla osób które wgryzą się w jego niuanse pomaga organizować czas i zadania w dosyć efektywny sposób, dobrze wspiera pracę grupową, i to jego mocna strona. Znajdziemy oczywiście filtr wiadomości-śmieci, który pomaga w walce ze spamem. Posiada zwolenników i zagorzałych przeciwników. Bez względu na zasłyszane opinie, to dobre oprogramowanie.

- InnoMail 1.0.1 - 0.8 MB
plug-in do programu Microsoft Outlook

Dla ludzi, którzy uważają, że listy pisane czystym tekstem należą teraz do przeszłości InnoMail jest ciekawą propozycją służącą do wysyłania spersonalizowanych wiadomości e-mial, zapewniających łatwą identyfikację osoby. Fotografia, sygnatura oraz logo firmy, grafika są przesyłane razem z każdym e-mailem, dzięki temu użytkownik może promować siebie, czy swoją firmę.
I to naprawdę "piękna" alternatywa i uzupełnienie, ale... Nie w czasach wirusów, anty spamu i innych zagrożeń. Niewątpliwie jednak można wykorzystać dodatek, w komunikacji wewnętrznej czy pośród zaprzyjaźnionych osób, firm, współpracujących ze sobą instytucji.

WordPerfect MAIL 1.0 / 2.0.4 - 41.04 MB Program Komercyjny

Link do wersji 1.0

Bardzo rozbudowany pod względem funkcji klient poczty elektronicznej, kombajn stworzony przez kanadyjską korporację Corel (znany wszystkim pakiet graficzny Corel Draw!). Jest narzędziem, które może być stosowane zarówno w domu jak i w firmie. Aplikacja jak przystało na jedną z lepszych w swojej klasie obsługuje wszystkie protokoły pocztowe. Wprowadzona do programu wyszukiwarka niesamowicie przyspiesza wyszukiwanie informacji w otrzymanej poczcie, kontaktach czy folderach pocztowych.. WordPerfect Mail obsługuje wiele kont pocztowych, kanały RSS, zawiera wbudowany kalendarz oraz terminarz oraz bardzo dobry filtr antyspamowy (SA Proxy Pro). Potrafi segregować napływającą pocztę oraz filtrować. WordPerfect Mail został opracowany na bazie programu Bloomba - stworzonego przez Stata Labs, a obecnie należącego do Yahoo!

- GMail Drive 1.0.9 - 0.13 MB Freeware


Program tworzy w naszym systemie napęd na twardym dysku o pojemności ok. 2 GB, którą daje skrzynka pocztowa Google. W tej przestrzeni można spokojnie trzymać dane, nie martwić się że zostaną usunięte, czy że je stracimy Np. gdybyśmy zapomnieli hasła, a weryfikacja konta nie powiodłaby się... :)

- IncrediMail Xe 2206 - 8 MB Freeware


Przyzwoity klient poczty elektronicznej. Jest prosty w obsłudze, wyróżnia się ładną szatą graficzną, ale jego najważniejszym zadaniem jest możliwość tworzenia efektownych wiadomości e-mail. Maile w programie zaopatrzyć można w ładne tapety, animacje i pasującą do całości melodię. Podobnie jednak jak w przypadku InnoMail, taka piękna przesyłka może nie dotrzeć do adresata... Mnogość uprzyjemniających odbiór wiadomości "fajerwerków", może zostać zablokowana po drodze do odbiorcy... To jednak wspaniałe uczucie gdy ordynans zapowiada przyjście maila, a każdy, kto oglądał np. „Masz wiadomość” lub inny film prod. USA, w którym bohater w bardzo efektowny sposób dostaje informacje o przychodzącej poczcie - już będzie wiedział, którego programu tam użyto...

- Pegasus Mail 4.31 - 6,5 MB Freeware

Do pobrania różne wersje programu pod LINKIEM!

Pegasus Mail to jeden z najstarszych klientów poczty e-mail. Program wystartował w 1990 r. i do dziś posiada grono wiernych zwolenników. Cechuje się intuicyjnym i dosyć łatwym w obsłudze interfejsem, choć osobom "przesiadającym" się np. z Outlooków obsługa może przysporzyć trochę kłopotów np. za sprawą innych skrótów klawiszowych. Od strony funkcjonalnej możliwości programu są więcej niż standardowe - umożliwia odbieranie i wysyłanie poczty za pomocą popularnych protokołów (odpowiednio POP3 i SMTP), posiada wbudowaną książkę adresową i oferuje obsługę e-mailowych list dyskusyjnych, udostępnia jednak ponadto wiele specjalnych opcji rzadko spotykanych w innych  programach.

- SeaMonkey 1.0 PL - 11,2 MB Freeware


Pakiet tworzony przez grupę zwolenników jako kontynuacja nie rozwijanego już programu Mozilla Suite. Jest to doskonała propozycja dla osób którzy chcą korzystać z kompleksowego rozwiązania zawierającego komplet narzędzi przydatnych podczas korzystania z Internetu. Głównym składnikiem pakietu jest przeglądarka internetowa oparta na silniku Firefoksa. I w zasadzie powinien zostać opisany w kategorii przeglądarek, ale uznaliśmy że warto wspomnieć w niniejszym zestawieniu o tym mało znanym kliencie pocztowym. SeaMonkey zawiera czytnik grup dyskusyjnych, edytor WWW, dodano także program do pogawędek internetowych (IRC) znany pod nazwą Chatzilla.