Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Reklama i pozycjonowanie

Serwisy biznesowe w Internecie

A rynek reklamy internetowej


W pierwszym kwartale 2007 roku liczba użytkowników serwisów biznesowych w Internecie wzrosła o 24% w porównaniu do analogicznego okresu 2006 roku. W tym samym okresie liczba użytkowników polskiego Internetu wg badania Megapanel PBI/Gemius wzrosła o 18%. Największą dynamiką wzrostu w kategorii tematycznej Biznes, Finanse, Prawo charakteryzują się czołowe portale i witryny niezależne, których liczba

Czytaj więcej...

Wirtualny rynek reklamy

Cennik reklamowy Wirtualnej Polski


Wprowadzono nowe formy reklamy web na WirtualnejPolsce.

Od 1 czerwca w WP obowiązuje nowy cennik reklamowy. Znalazły się w nim m.in. wyjątkowe formy promocyjne, ciekawe rozwiązania pakietowe, a także niewielkie zmiany cen dniówek, podyktowane znacznym wzrostem oglądalności Strony Głównej WP.

Czytaj więcej...

Reklama w Internecie

Reklama Internetowa

Pionierska reklama internetowa miała postać bannera w formacie GIF. Została wyemitowana 27 października 1994 na stronach magazynu HotWired. Promowała firmę AT&T - po kliknięciu na banner internauta był przenoszony na witrynę tej firmy. Reklamę internetową zmieniło pojawienie się graficznych przeglądarek stron www. Wydatki na reklamę w sieci rosną jak na drożdżach.

Czytaj więcej...

Link Telefoniczny w wyszukiwarce

Nowa forma reklamy online


NetSprint.pl oraz Wirtualna Polska wprowadziły do swojej oferty Link Telefoniczny. Ten nowy produkt reklamowy przygotowany został z myślą o lokalnych przedsiębiorstwach oraz firmach prowadzących sprzedaż przez telefon. Link Telefoniczny wyświetlany jest w wyszukiwarce powyżej wyników wyszukiwania jako krótki tekst reklamowy, opatrzony specjalnym numerem telefonu, pod którym użytkownik może kontaktować się z wybraną firmą. Produkt rozliczany jest w modelu „pay per call”,

Czytaj więcej...

Wyniki finansowe Money.pl

Reklama w sieci 

11 mln zł przychodów, 1,7 mln zł zysku EBITDA i blisko 1,3 mln zł zysku netto – spółka Money.pl ogłosiła swoje wyniki finansowe za 2006 r. W ciągu czterech lat jej przychody i zyski zwiększyły się kilkunastokrotnie. Głównym źródłem przychodów Money.pl jest reklama online:-) Wpływy w wysokości 6 mln zł za rok 2006 stawiają spółkę wśród kilku największych udziałowców rynku.

Czytaj więcej...