Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Reklama i pozycjonowanie

Reklama online rośnie

Rynek polskiej reklamy online

Wartość polskiego rynku reklamy online osiągnęła w I półroczu 2009 roku 658 milionów złotych - wynika z badania firm PricewaterhouseCoopers (PwC) oraz IAB Polska. Oznacza to 12-procentowy wzrost w porównaniu do pierwszej połowy roku 2008, wykazywany w badaniu przeprowadzonym na 27 podmiotach porównywanych rok do roku. Suma przychodów największych 10 graczy z polskiego rynku również wykazuje dwucyfrowy wzrost, co potwierdza dobrą kondycję rynku.

Czytaj więcej...

Piaskownica Google

Ranking stron w wyszukiwarce

Czy istnieje coś co jest nazywane przez specjalistów od SEO (ang. search engine optimization) piaskownicą? Istnienie piaskownicy jako takiej było tematem dyskusji wśród webmasterów i speców od optymizacji stron internetowych. Pytanie, czy nowa strona trafia do piaskownicy zanim zacznie być rankowana przez Google, było przedmiotem sporu. Dyskusja ustała jednak po zeszłorocznej PubCon. Wówczas to guru Google, Adam Lasnik, kategorycznie zaprzeczył istnieniu piaskownicy. Tajemnice Google ciąg dalszy ...  

Czytaj więcej...

Reklama kontekstowa

Nowa sieć reklamy kontekstowej

Money.pl stworzył pierwszą w Europie biznesową sieć reklamy kontekstowej. Zarządzać nią będzie nowa spółka – BUSINESSCLICK Sp.z o.o. To kolejny etap budowy grupy internetowej, która obejmie również rynki zagraniczne. Przedsięwzięcie powstało przy współpracy Wydawnictwa Handelsblatt. Businesscilck to nowoczesny system reklamy kontekstowej - istotne, że połączonej w sieci portali o profilu biznesowym. Reklamodawca decyduje, na jakich serwisach i w jakich kanałach tematycznych chce zaprezentować reklamę.

Czytaj więcej...

Video w sieci

Reklama video w Internecie

90% badanych miało kontakt z materiałami wideo w internecie, a wśród nich 73% spotkało się z internetową reklamą video. Materiały wideo w sieci znacznie częściej oglądają mężczyźni niż kobiety oraz osoby z grupy wiekowej 15-24 lata. W listopadzie 2007 roku firma badawcza Gemius SA na zlecenie domu mediowego Value Media przeprowadziła badanie ilościowe dotyczące oceny konsumenckiej przekazu wideo w internecie.  Jest to pierwszy raport na rynku badający odbiór reklamy wideo w sieci. Poniżej kto ogląda, kiedy ogląda, i co my Internauci sądzimy o przekazach filmowych w sieci.

Czytaj więcej...

Reklama w wyszukiwarkach

Rynek reklamy w wyszukiwarkach

Wydatki na marketing w wyszukiwarkach (ang. SEM - Search Engine Marketing) są najszybciej rosnącym segmentem reklamy internetowej w Polsce.  Z szacunków IAB Polska wynika, że w 2006 wydatki na SEM wyniosły 60 mln złotych czyli 22% wszystkich wydatków na reklamę w sieci. Prognozy zakładają, że w roku 2007 wydatki na SEM wzrosną o 83% i sięgną 110 mln złotych, a w 2008 rynek SEM w Polsce powinien być wart 190 mln złotych.

Czytaj więcej...