Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Reklama kontekstowa

Nowa sieć reklamy kontekstowej

Money.pl stworzył pierwszą w Europie biznesową sieć reklamy kontekstowej. Zarządzać nią będzie nowa spółka – BUSINESSCLICK Sp.z o.o. To kolejny etap budowy grupy internetowej, która obejmie również rynki zagraniczne. Przedsięwzięcie powstało przy współpracy Wydawnictwa Handelsblatt. Businesscilck to nowoczesny system reklamy kontekstowej - istotne, że połączonej w sieci portali o profilu biznesowym. Reklamodawca decyduje, na jakich serwisach i w jakich kanałach tematycznych chce zaprezentować reklamę.

Money.pl uruchomił BUSINESSCLICK – sieć reklamy kontekstowej


Do tej pory w Polsce przystąpili do niej (w kolejności alfabetycznej): Abc.com.pl oraz Lex.pl – serwisy Wolters Kluwer Polska, Biznespolska.pl, Egospodarka.pl, E-prawnik.pl, Money.pl, Podatki.pl i Polityka.pl. Trwają rozmowy z kolejnymi wydawcami.

Kampanie reklamowe dla użytkowników biznesowych


„BUSINESSCLICK umożliwia prowadzenie bardzo skutecznej kampanii reklamowej kierowanej do użytkowników biznesowych. Oprócz doboru kontekstowego reklam, reklamodawca za pomocą specjalnych narzędzi decyduje, na jakich serwisach i w jakich kanałach tematycznych chce zaprezentować reklamę. Za pomocą mechanizmów budżetowania decyduje natomiast o kosztach i zasięgu kampanii” – mówi Tomasz Musiał, dyrektor generalny Businessclick.

”Istniejące w Polsce sieci ogólnotematyczne zamierzamy traktować jako partnerów, a nie konkurencję.” – dodaje.


W przyszłości siecią objęte zostaną również serwisy należące do niemieckiej grupy wydawniczej Handelsblatt (VHB), głównego udziałowca Money.pl. Trwają rozmowy z wydawcami w Niemczech, Czechach, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji. To efekt nowej strategii wydawnictwa, która zakłada duże zaangażowanie w projekty internetowe w Europie, w tym także w Polsce. W lipcu 2006 grupa Handelsblatt weszła na rynek polski obejmując 70 proc. udziałów w portalu Money.pl.

Kontekstowe targetowanie


„Tak zaawansowane narzędzie reklamowe umożliwiające inteligentne i kontekstowe targetowanie to nowość w ofercie reklamowej Grupy Handelsblatt. Jesteśmy dumni, że BUSINESSCLICK powstał właśnie w Polsce, co potwierdza naszą wysoką opinię o polskich specjalistach IT i potencjale Money.pl.” – dodaje Joachim Weidemann dyrektor ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Handelsblatt.

„Money.pl we współpracy z Wydawnictwem Handelsblatt buduje dziś dużą europejską grupę internetową. BUSINESSCLICK pokazuje jakie korzyści może nieść ze sobą inwestycja i współpraca z silnym, globalnym partnerem. Dzięki temu Money.pl wykorzystuje swoją szansę na ekspansję międzynarodową ” – mówi Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl.

 ---

REKLAMA KONTEKSTOWA

Co to jest Reklama kontekstowa, reklama kontekstualna?


Reklama kontekstowa, zwana również "nakierowaną na treść", jest to funkcja e-promocji, znacznie ułatwiająca pozyskiwanie nowych klientów. Reklama kontekstowa polega więc na tym, że jej prezentacja dostosowywana jest do kontekstu, do otaczającej ją treści. Jeśli więc dana strona internetowa opisuje hodowlę rybek akwariowych, to prawdopodobnie pojawiające się reklamy będą dotyczyć np. karmy i innych akcesoriów akwarystycznych. Reklamą tą może być banner lub link tekstowy.


Bardzo popularną reklamą kontekstową są sponsorowane boksy i linki w wyszukiwarkach internetowych.


Reklama niejako "dopasowuje się" do zapytań użytkowników generowanych w wyszukiwarce internetowej i wyświetla przy nich. Reklama kontekstowa rozliczana jest zazwyczaj w oparciu o model płatności CPC (Cost Per Click).