Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Rozrywka

Gry Internautów

Internauta i gry on-line

Strony z grami on-line cieszą się wśród internautów dużym zainteresowaniem. W czerwcu 2008 witryny te zanotowały ponad 7 mln użytkowników. Większość z nich (53,08 proc.) stanowili mężczyźni. Co więcej, przeznaczyli oni na granie on-line średnio więcej czasu w miesiącu (6 godzin 21 minut) niż kobiety (4 godziny 18 minut), aż co drugi (47,35 proc.) internauta odwiedził w czerwcu 2008 strony z grami on-line - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.

Internauci odwiedzający strony z grami on-line to przede wszystkim najmłodsi użytkownicy sieci. Analiza affinity index w wybranych grupach wiekowych pokazuje, iż strony te cieszą się największą popularnością wśród  

Czytaj więcej...

Ranking gier na Xbox

Gry na XBOX 360

Xbox 360 ujawnia portfolio gier dostępnych w roku 2008; nowe tytuły skierowane do  graczy zaawansowanych i nie tylko. Podczas targów Electronic Entertainment Expo (E3) Firma Microsoft® ogłosiła listę tytułów które ukażą się do końca roku 2008 na konsoli Xbox 360. Szeroki wybór gier oferowanych na Xbox 360 sprawi, że każdy spragniony elektronicznej rozrywki znajdzie coś dla siebie. Wśród nowo zapowiedzianych gier znalazły się takie pozycje jak: gry muzyczne „Lips” oraz „Rock Band 2”, a także rodzinna gra dla każdego -  „You are in the Movies”.  „Dzięki wielu grom Xbox 360 oferuje zróżnicowaną rozrywkę, która może konkurować z ofertą stacji telewizyjnych oraz kin.” – powiedział Shane Kim, wiceprezydent Microsoft Entertainment Business.

Czytaj więcej...

Gry dla kobiet?

Mocne granie słabej płci

Dla współczesnej kobiety rozrywka w postaci gry komputerowej nie jest już powodem do wstydu. Wręcz przeciwnie. Panie coraz chętniej i dłużej bawią się przed komputerem, doganiając w tym mężczyzn. Okazuje się również, że świat gier może być dla płci pięknej formą terapii i środkiem pobudzania życia… erotycznego. Według organizacji Entertainment Software Association (amerykańskie stowarzyszenie producentów gier komputerowych), kobiety stanowią 38 procent wszystkich użytkowników gier. Panie powyżej 18. roku życia tworzą dużą część populacji graczy - 31 procent. To więcej niż chłopcy w wieku 17 lat i poniżej - 20 procent.

Czytaj więcej...

Ranking producentów gier

Opisy gier w sieci

Czerwiec tego roku był okresem wielu premier na rynku gier komputerowych - dlatego też NewsPoint wraz z serwisem Mediadzieci.pl i dwumiesięcznikiem Branża Dziecięca opracował raport na temat komunikacji wybranych producentów specjalizujących się w grach dla dzieci w mediach internetowych. W raporcie „Producenci gier dla dzieci w internecie” uwzględniono materiały publikowane w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. Specjaliści przeprowadzili analizę jakościową i ilościową publikacji dotyczących wybranych firm: Aidem Media, Buena Vista Games, CD Projekt, Cenega, Destan Entertainment, Electronic Arts, Eurocom Entertainment, LK Avalon, Nicolas Games, Techland, Teyon, TopWare Interactive, Ubisoft Studios i Riverdeep*.

Czytaj więcej...

Top Lista Gier Forbies

Najlepsze gry roku 2007


Magazyn Forbes ogłosił listę najbardziej pożądanych gier wideo w 2007 roku. Podstawą rankingu jest ilość sprzedanych egzemplaży i zyski ze sprzedaży konkretnego tytułu. 10 najbardziej pożądanych gier 2007 roku i większość zeszłorocznych bestsellerów trafiło do sprzedaży w przedświątecznym okresie. We wszystkich kategoriach zwyciężyły oferty tradycyjne. Sequele znanych od dawna hitów, takie jak Halo 3 Microsoftu, Call of Duty 4 Activision i Madden NFL 08 Electronic Arts, wymienione gry stały się sławne jeszcze zanim znalazły się na półkach sklepowych.

Czytaj więcej...