Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

eHazard wirtualna eRozrywka

Zakłady bukmacherskie w internecie


Jedną z możliwości, jaką daje nam internet, jest typowanie wyników sportowych. Liczne serwisy bukmacherskie przyciągają coraz większą liczbę osób, które mają nadzieję nie tylko na wygraną, ale również na emocje związane ze śledzeniem wydarzeń sportowych. Internetowe zakłady bukmacherskie mają tę przewagę nad dokonywanymi drogą tradycyjną, że są dostępne 24 godziny na dobę.

Wirtualne zakłady bukmacherskie

Dają możliwość obstawiania 5 minut przed rozpoczęciem zawodów, których dotyczy zakład, a nawet w trakcie ich trwania. Minimalne stawki zakładów są bardzo niskie, a ewentualne wygrane mogą być zwolnione z podatku. Ponadto osoby dokonujące zakładów bywają informowane o wygranej sms-em lub poprzez e-mail.

W lutym br. badanie Megapanel PBI/Gemius obejmowało 26 witryn zgrupowanych w węźle "Zakłady bukmacherskie". Zasięg omawianych witryn na poziomie 9,98 proc. wskazuje na to, że w ciągu miesiąca co dziesiąty internauta przynajmniej raz gościł na witrynach umożliwiających dokonywanie zakładów.

Zgodnie z obiegową opinią to mężczyźni są bardziej zainteresowani zakładami bukmacherskimi. Jak pokazują wyniki badania Megapanel PBI/Gemius, w lutym 2007 mężczyźni stanowili nieco ponad 60 proc. widowni omawianych witryn.

O dużym zainteresowaniu mężczyzn serwisami bukmacherskimi świadczą również takie wskaźniki, jak: średni czas na użytkownika (24 min. i 17 s dla kobiet i 43 min. i 59 s dla mężczyzn) oraz średnia liczba odsłon na użytkownika (17,58 dla kobiet oraz 31,27 dla mężczyzn). W obu przypadkach są one wyższe u internautów niż u internautek.

ehazard i erozrywka wykres

 

Na stronach bukmacherów przeważają osoby młode.

Aż 46,35 proc. oglądających te strony nie przekracza 25 roku życia. Najmniej liczna w strukturze użytkowników witryn umożliwiających dokonywanie zakładów jest grupa internautów w wieku powyżej 54 lat. Osoby te stanowią 5,47 proc. wszystkich użytkowników tych serwisów.

ehazard i erozrywka wykres 1

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, luty 2007 r.

Ranking serwisów bukmacherskich 

 

Które serwisy bukmacherskie są najpopularniejsze? Ranking według liczby użytkowników (real users) wskazuje, że największą popularnością cieszy się serwis expekt.com, który w lutym br. odwiedziło prawie 400 tys. internautów. Drugie miejsce w rankingu należy do serwisu betway.com, na którym gościło ponad 330 tys. użytkowników. Ranking "Top 10" zamyka sportingbet.com z internetową widownią na poziomie nieco pod 58 tys. użytkowników.

bukmacherskie serwisy ranking

Źródło: Megapanel PBI/Gemius, luty 2007 r.

Liczba i popularność serwisów zakładów sportowych

... w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy systematycznie wzrasta. Warto zwrócić uwagę także na sezonowy charakter tej rozrywki - popularność serwisów bukmacherskich rośnie w tych miesiącach, w których mają miejsce ważne rozgrywki sportowe.

Podstawą dla powyższej analizy są wyniki badania Megapanel PBI/Gemius za luty 2007 r. Liczebność próby: luty N=20 479. Grupa objętych badaniem: wszyscy 7+. Analiza została przygotowana w oparciu o wyniki oglądalności witryn zgrupowanych w węźle "Zakłady bukmacherskie". Do badania wykorzystano dane o strukturze demograficznej pochodzące z badania NetTrack Millward Brown SMG/KRC.
---
Źródło: Megapanel PBI/Gemius www.audyt.gemius.pl