Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Top Lista Gier Forbies

Najlepsze gry roku 2007


Magazyn Forbes ogłosił listę najbardziej pożądanych gier wideo w 2007 roku. Podstawą rankingu jest ilość sprzedanych egzemplaży i zyski ze sprzedaży konkretnego tytułu. 10 najbardziej pożądanych gier 2007 roku i większość zeszłorocznych bestsellerów trafiło do sprzedaży w przedświątecznym okresie. We wszystkich kategoriach zwyciężyły oferty tradycyjne. Sequele znanych od dawna hitów, takie jak Halo 3 Microsoftu, Call of Duty 4 Activision i Madden NFL 08 Electronic Arts, wymienione gry stały się sławne jeszcze zanim znalazły się na półkach sklepowych.

RANKING GIER VIDEO 2007

Najbardziej pożądane gry wideo 2007

 

10. The Orange Box

Wydawca: Electronic Arts
Wydana: 10 października
Liczba sprzedanych kopii: 295 tysięcy


10_The_Orange_Box.


The Orange Box to w istocie kolekcja pięciu gier twórcy “Half-Life” firmy Valve, która znana jest z umieszczania zagadek przeczących prawom natury. Gra jest połączeniem strzelanki z fabułą rodem z trillerów psychologicznych. W “Portal” główny bohater posiada “pistolet portal”, który działa jak urządzenie teleportujące tworząc niewytłumaczalne luki pozwalające mu przetrwać. Gra uważana jest za zbyt nierealną dla graczy, którzy preferują gry sportowe czy wojenne.

9. Super Mario Galaxy

Wydawca: Nintendo
Wydana:12 listopada
Liczba sprzedanych kopii: 1.1 miliona

9_Super_Mario_Galaxy

Szczęśliwi posiadacze najnowszego Nintendo Wii twierdzą, że jest to najlepsza gra wydana na tę konsolę, z czym zgadzają się krytycy gier. W tej wersji hydraulik Mario może teleportować się z planety na planetę, a prawa grawitacji w niczym mu nie przeszkadzają. Zjada też różne rodzaje grzybów, które pozwalają mu stać się niewidzialnym lub latać.

8. Mass Effect

Wydawca: Microsoft
Wydana: 20 listopada
Liczba sprzedanych kopii: 470 tysięcy

8_Mass_Effect

Bioware wydał swoją kosmiczną grę science fiction tylko w wersji na konsolę Microsoftu Xbox 360, stąd niezbyt imponujące wyniki sprzedaży. Teraz, gdy Electronic Arts przejął Bioware, monopol Microsoftu pozostaje pod znakiem zapytania. Jeśli powstaną wersje na PC i Sony PlayStation 3 poważnie wzrosną szanse „Mass Effect” na tytuł najlepiej sprzedającej się gry.  

7. WWE Smackdown! Vs. Raw 2008

Wydawca: THQ
Wydana: 13 listopada
Liczba sprzedanych kopii: 660 tysięcy

7_WWE_Smackdown

THQ wydało najnowszą wersję swojej popularnej bijatyki na każdą platformę, łącznie z przenośnymi konsolami Sony i Nintendo i telefonami komórkowymi. Wersje różnią się miedzy sobą, jednak jest kilka cech wspólnych, w szczególności możliwość wcielenia się w postaci ze świata Wrestling Entertainment, takie jak Edg, Kane, Shaw Michaels, Triple H i The Undertaker.

6. Madden NFL 08

Wydawca: Electronic Arts
Wydana: 14 sierpnia
Ilość sprzedanych kopii: 3.9 milionów

6_Madden_NFL_08

Seria Madden NFL jest jednym z najbardziej opłacalnych produktów Electronic Arts, a
"Madden NFL 08" – osiemnasta z serii gier – nie jest tu wyjątkiem. Chociaż Vince Young, zawodnik Tennessee Titans, którego wizerunek zdobi okładkę  gry – może nim być jako jedna z nielicznych gwiazd, którym udało się uchronić przed tajemniczym „Zaklęciem Madden” , gdzie wielu graczy „z okładki” spotykała kontuzja czy inne nieszczęście. Póki co, Young ma się dobrze.

5. BioShock

Wydawca: Take Two Interactive
Wydana: 21 sierpnia
Ilość sprzedanych kopii: 720,000

5_BioShock

Wolnomyśliciele nie mogli doczekać się tej gry. Stawia gracza przed moralnymi dylematami  - jak np. żniwa (koszenie!) małych dziewczynek… Pobrzmiewa tu echo filozofii obiektywistycznej Ayn Rand. Ścieżka dźwiękowa rodem z lat ’40 przejmuje specyficznym dreszczem. Gra sprzedała się lepiej, niż to się kiedykolwiek śniło koncernowi  Take Two: niemal milion sprzedanych kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.

4. Guitar Hero III: Legends of Rock

Wydawca: Activision
Wydana: 28 października
Liczba sprzedanych kopii: 3.3 miliona

4_Guitar_Hero_III

Seria Activision ‘Guitar Hero’ jest tak dobrze znana, że zajęła trzecie miejsce na liście najbardziej wyczekiwanych tytułów tego roku, podczas gdy konkurencyjna produkcja Viacom “Rock Band” nie wdarła się do pierwszej dziesiątki. “Guitar Hero III” nie zebrał tak wielu pochwał jak poprzednia część, której sprzedaż wyniosła 3.1 miliona kopii w ciągu roku. Sprzedaje się jednak na tyle dobrze, że właściciele sklepów zgłaszają braki w magazynach, a klienci zapisują się na listy oczekujących.

3. Call of Duty 4: Modern Warfare

Wydawca: Activision
Wydana: 6 listopada
Liczba sprzedanych kopii: 2 miliony

3_Call_of_Duty

Wszystkie poprzednie gry z serii “Call of Duty” osadzone były w czasach II wojny światowej, ale gracze nie mogli już doczekać się czwartej części, która zawiera misje w Rosji i na Bliskim Wschodzie. Autorzy serii “Call of Duty” i “Guitar Hero” połączyli siły z twórcami popularnej internetowej gry “World of Warcraft” wchodząc 2 grudnia w skład grupy Blizzard.

2. Assassin's Creed

Wydawca: Ubisoft
Wydana: 16 listopada
Liczba sprzedanych kopii: 1.4 miliona

2 assassins creed

Wciągająca i oszałamiająca grafiką skradanka (połączenie gry taktycznej i gry akcji) Ubisoftu, której akcję umieszczono w czasach krucjat sprzedawała się tak dobrze, że francuska firma podniosła szacowany zysk roczny z 825 do 840 milionów euro. Jednak sukces “Assasin’s Creed” nie powinien być zaskoczeniem - jest to druga najbardziej wyczekiwana gra zeszłego roku. Niektórzy recenzenci nie mogli nacieszyć się produkcją, jednak znaleźli się i tacy, którzy sztuczną inteligencję gry uznali za nudną.

1. Halo 3

Wydawca: Microsoft
Wydana: 25 sierpnia
Liczba sprzedanych kopii: 4.1 miliona

1 Halo 3

Jako perła w koronie trylogii Microsofu “Halo 3” było najbardziej pożądaną i najlepiej sprzedającą się grą 2007 roku. Jest także rekordzistą przedsprzedaży, jak również osiągnęło największą liczbę sprzedanych kopii w ciągu doby od premiery. Chwytliwa kampania reklamowa w telewizji i przyjęcie premierowe, na którym roiło się od gwiazd przykuły uwagę fanów futurystycznej strzelanki. Jednak odkąd w październiku Microsoft ogłosił, że podlegające mu studio ‘Bungie’ rozpada się, zagorzali fani Halo wiedzą, że wraz z trzecią częścią seria skończyła się na dobre. 

Przygotowała: Kinga Stańczuk / Zródło: Forbies


---
Forbes - amerykański miesięcznik o tematyce biznesowej, założony w 1917 przez B.C.Forbesa. Dziś spółką i magazynem kieruje Steve Forbes i jego bracia. Główna siedziba redakcji mieści się na Fifth Avenue w Nowym Jorku. W codziennym życiu Forbes kojarzy się z listami zawierającymi ludzi najbogatszych na ziemi, czyli: Forbes 400, lista najbogatszych ludzi w USA; lista najbogatszych ludzi świata oraz Forbes 500, czyli lista największych spółek świata. Pomimo, że majątek czasami trudno oszacować, listy Forbesa są uznawane za pewne źródło informacji. Od 2004 roku istnieje także polska edycja miesięcznika Forbes, wydawana przez Axel Springer Polska. We wrześniu 2006 r. tygodnik branżowy Media & Marketing Polska przyznał miesięcznikowi FORBES zaszczytny tytuł MAGAZYN ROKU.