Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Sprzęt

News Hardware za maj

Kolejna porcja nowinek

Firma Hitachi wprowadza na rynek dwa nowe, ultra ciche dyski twarde, zaprojektowane specjalnie do urzadzeń DVR, set-top box oraz komputerów media center. 2,5-calowy modele CinemaStar C5K320 oraz 3,5-calowy CinemaStar 5K500 zostały wyciszone tak, żeby nie zakłócać oglądanie filmów i słuchania muzyki. Są w stanie pracować w podwyższonej temperaturze, która powstaje z powodu niewielkich rozmiarów urządzeń do kina domowego. CinemaStar 5K500 oferuje 500GB przestrzeni i wykorzystuje technologię CoolSpin, która zapewnia wysoką wydajność przy niższym zuzyciu energii, w porównaniu do innych dysków o tym samym rozmiarze.  

Czytaj więcej...

News Hardware w kwietniu

Nowości na rynku sprzętu i gadżetów

Ekstremalnie szybka karta pamięci CF - Firma Transcend zaprezentowała nową kartę pamięci Compact Flash o nazwie Extreme Speed 300X. Działa ona w trybie dual-channel Ultra DMA. Produkt osiąga średnie prędkości odczytu/zapisu na poziomie 45MB/s. Dla zapewnienia niezawodnej, wolnej od błędów komunikacji oraz w celu zapobieżenia uszkodzenia danych, karta dysponuje funkcją ECC (Error Correction Code), która automatycznie wykrywa i koryguje błędy powstałe podczas transferu. Extreme Speed 300X CF jest dostępna w trzech pojemnościach: 4GB, 8GB oraz 16GB. 

Czytaj więcej...

Moduły HSPA dla Lenovo

Ericsson dostarczy szerokopasmową technologię HSPA dla notebooków firmy Lenovo

Ericsson i Lenovo, trzeci co do wielkości światowy producent komputerów PC, porozumieli się w sprawie dostarczenia modułów szerokopasmowych bazujących na technologii HSPA - najszerzej komercyjnie wdrożonej technologii szerokopasmowej na świecie. Wybrane notebooki Lenovo ThinkPad będą wyposażone w moduły HSPA firmy Ericsson począwszy od 2008 roku. Lenovo jest pierwszym klientem, który wdroży mobilne moduły szerokopasmowe HSPA firmy Ericsson.  

Czytaj więcej...

News Hardware w marcu

Nowinki na rynku sprzętu i gadżetów

MSI, firma znana głównie z produkcji płyt głównych opracowała nowatorski sposób chłodzenia procesora, pozwalający zaoszczędzić energię.  Zespół naukowców z irlandzkiego Tyndall National Institute opracował miniaturowe diody LED, które mogą pracować bez ładowania przez okres około 80 lat.  Fani płyt winylowych nie muszą już polegać wyłącznie na Ion, który do tej pory jako jeden z niewielu producentów, oferował gramofony USB. Sony zaprezentowało własne urządzenie tego typu – PS-LX300 USB. Intel zapowiedział, że komputery przenośne zbudowane w oparciu o platformę Centrino 2, będą mogły wyświetlać grafikę dwukrotnie szybciej, ...  

Czytaj więcej...

MacBook Air

Dla kogo nowy Apple Book?

Komputer ma matrycę o przekątnej 13,3 cala co nie robi z niego bezpośredniego konkurenta ultra-przenośnych komputerów Sony czy innych marek. Jednak przy okazji swojej "grubości" wygrywa z konkurencją w tej kategorii. Komputer ma inny kształt niż dotychczas znane, jednolite sześcioboki. Zwężające się ostro krawędzie spotykają się w najcieńszym miejscu (z przodu) i mają jedynie 4mm a w najgrubszym tylko 1,94cm. MacBook Air plasuje się w ofercie gdzieś między mniejszym MacBookiem a większym MacBookiem Pro.  

Czytaj więcej...