Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Akcesoria biurowe Microsoft

Microsoft Hardware - Produkty linii Natural Ergonomic


Większy komfort: nowe akcesoria biurowe firmy Microsoft zapewniają znakomitą ergonomię i łączność bezprzewodową. Badania wykazują, że przeciętny użytkownik spędza około 6 godzin dziennie przy komputerze. Natural® Ergonomic Desktop 7000 - nowy produkt firmy Microsoft

Natural® Ergonomic Desktop 7000


NOWE PRODUKTY MICROSOFT


Firma Microsoft® poinformowała o wprowadzeniu na rynek bezprzewodowego zestawu klawiatury i myszki Natural® Ergonomic Desktop 7000. Nowy produkt jest odpowiedzią firmy Microsoft na rosnące zapotrzebowanie na komfortowe w obsłudze urządzenia peryferyjne, co wynika z faktu, że przeciętny użytkownik spędza przy komputerze około sześciu godzin dziennie[1]. Nowy zestaw rozwija w optymalny sposób ergonomiczną konstrukcję najlepiej obecnie sprzedającej się klawiatury przewodowej[2] Natural Ergonomic Keyboard 4000, oraz znakomitej myszy bezprzewodowej Natural Wireless Laser Mouse 6000. Oprócz komfortu, produkty firmy Microsoft umożliwiają osiągnięcie znakomitej wydajności pracy dzięki zastosowaniu bezprzewodowej technologii 2,4 GHz, która daje użytkownikowi następujące korzyści:

• Swoboda.

Użytkownik może się znajdować 10 metrów od odbiornika, nawet jeśli jest on oddzielony przeszkodami. Wyeliminowanie kabli na biurku oznacza więcej przestrzeni i lepszą organizację miejsca pracy.

• Stabilne połączenie bez zakłóceń.

Inteligenta technologia zmienia częstotliwość w przypadku wystąpienia zakłóceń. Dzięki temu sprawdza się znakomicie w miejscach, gdzie znajduje się wiele komputerów, zarówno w pracy, jak i w domu.

• Łatwość konfiguracji i użytkowania.

Po podłączeniu nadajnika-odbiornika zestaw jest gotowy do pracy. „Jesteśmy zadowoleni, mogąc zaoferować odbiorcom produkt, który pozwoli im bardziej komfortowo spędzać czas przy komputerze” — powiedział dr Dan Odell, badacz zachowań użytkowników i specjalista ds. ergonomii w dziale hardware firmy Microsoft. „Zestaw Natural Ergonomic Desktop 7000 łączy najlepszą technologię oraz komfort z dziesięciometrowym zasięgiem, technologią bezprzewodową 2,4 GHz i nowatorską, ergonomiczną konstrukcją” – dodał Odell.

Konstrukcja nowego zestawu przynosi korzyści dla zdrowia użytkowników, ponieważ udowodniono, że alternatywne konstrukcje klawiatury, takie jak Microsoft Natural, przynoszą znaczną redukcję objawów cieśni nadgarstka. Klawiatura ma poduszki pod nadgarstki oraz następujące rozwiązania zwiększające ergonomię:

• Kształt „skrzydeł mewy”.

Zbliża klawisze do palców użytkownika, zmniejsza konieczność sięgania i wykonywania niepotrzebnych ruchów, a jednocześnie umożliwia dłoni przyjęcie naturalnej pozycji.

• Opcjonalna podpórka pod dłonie.

Przeciwne nachylenie pod kątem 7 stopni. Umożliwia przyjęcie naturalnej pozycji nadgarstka.

• Podział na główne sekcje

...pod kątem 12 stopni oraz nachylenie na boki pod kątem 14 stopni. Umożliwia przyjęcie naturalnej pozycji nadgarstka. Pozwala użytkownikowi pracować i grać na komputerze w bardziej naturalnej, instynktownej pozycji.

Klawiatura ma dwukolorowy wskaźnik poziomu baterii, dzięki któremu ostrzega o konieczności ich wymiany. Kolor czerwony oznacza niski poziom naładowania, natomiast intensywny zielony oznacza w pełni naładowane baterie  (kolor słabnie w miarę ich zużywania). Dodatkowo klawiatura posiada znakomite rozwiązania zwiększające wydajność pracy, takie jak: łatwo dostępne klawisze „Naprzód” i „Wstecz”, suwak „Zoom”, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie widoku podczas przeglądania dużych dokumentów i obrazów, oraz niestandardowe klawisze specjalne, między innymi „Poczta”, „Internet/Strona Startowa” i „Szukaj”. Zestaw Natural Ergonomic Desktop 7000 zawiera najnowszą wersję ergonomicznej myszy Microsoft Natural Wireless Laser Mouse 7000, oferującej komfort pracy i technologię bezprzewodową 2,4GHz. Zastosowana w myszy konstrukcja linii Natural została zainspirowana kształtem piłki baseballowej i uwzględnia sposób, w jaki dłoń układa się w pozycji rozluźnionej, z nadgarstkiem równolegle do bocznej linii ciała i palcami zachowującymi naturalne ugięcie.

Produkty linii Natural zapewniają między innymi następujące rozwiązania:


• Pionowa prawa krawędź.

Pozwala na ułożenie dłoni na jej krawędzi, zamiast na obszarze kanału nadgarstka.

• Podniesione podparcie kciuka.

Pozwala na ułożenie dłoni w bardziej naturalnej pozycji dzięki ułożeniu dłoni w pozycji zbliżonej do pionuMysz ma dwukolorowy wskaźnik baterii, który ostrzega o konieczności wymiany baterii.

Innowacyjne oprogramowanie obejmuje funkcję Instant Viewer, która wyświetla jednocześnie wszystkie otwarte okna, pozwalając na szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami i zwiększając wydajność pracy, oraz funkcję „Magnifier”, umożliwiającą powiększenie dowolnej części ekranu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu przeglądanie i edytowanie słabo widocznych tekstów i obrazów staje się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Mysz jest również wyposażona w laserową technologię wysokiej rozdzielczości (High Definition Laser Technology), która zapewnia większą czułość, większą precyzję i lepsze śledzenie. Zestaw Microsoft Natural Ergonomic Desktop 7000 będzie dostępny w sprzedaży w sierpniu 2007 w szacowanej cenie detalicznej 429 zł brutto.  Firma Microsoft oferuje znakomite produkty uwzględniające sposób, w jaki użytkownicy korzystają z komputerów. Dłuższy czas spędzany przed komputerem oznacza większą potrzebę komfortu pracy. W odpowiedzi na tę potrzebę specjaliści ds. ergonomii działu Microsoft Hardware dostarczają użytkownikom sprzęt przynoszący ulgę zmęczonym palcom, obolałym nadgarstkom i bolącym karkom:

• 2006. Pierwsza mysz Natural, laserowa mysz bezprzewodowa Natural Wireless Laser Mouse 6000
• 2005. Konstrukcja Comfort Curve zapewniająca naturalną pozycję nadgarstków i całego ciała.
• 2005. Klawiatura Natural Ergonomic Keyboard 4000, obecnie najlepiej sprzedająca się klawiatura przewodowa w Stanach Zjednoczonych.
• 2003. Pierwszy ergonomiczny zestaw biurkowy, Wireless Optical Desktop Pro
• 1994. Pierwsza niedroga klawiatura dzielona Natural. Wykazano, że jej alternatywna konstrukcja redukuje objawy cieśni nadgarstka[3].
• 1993. Pierwsza ergonomiczna mysz firmy Microsoft.

***

Dział Hardware firmy Microsoft


Już od dwóch z górą dziesięcioleci Hardware Group stosuje innowacyjne technologie, najnowocześniejsze projekty i przeprowadza rozległe testy, aby tworzyć produkty o wysokiej jakości i trwałości. Microsoft Hardware jest liderem rynku w dziedzinie ergonomii, projektowania i zgodności sprzętowo-programowej. Dostarcza produkty, które pozwalają w sposób prostszy, wygodniejszy i znacznie bardziej przyjemny korzystać z komputera. Mysz Microsoft IntelliMouse® Explorer, wprowadzona na rynek w roku 1999, znalazła się na opublikowanej przez PCWorld.com w grudniu 2005 roku liście „50 najwspanialszych gadżetów minionego 50-lecia”. Była to pierwsza powszechnie dostępna mysz optyczna.

***

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

---

[1] Sommerich, C., “A Survey of Desktop and Notebook Computer Use by Professionals,” Proceedings of the Human Factors and Ergonomics Society, 26th meeting, 2002, pp. 1124–1128
[2] Źródło: The NPD Group, U.S. Retail & Commercial Tracking Service, January 2006 to March 2007
[3] HCI 2003, „The effect of alternative keyboards on musculoskeletal symptoms and disorders”