Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

D-Link + F-Secure

Promocji bezpieczeństwa oferta D-Linka i F-Secure


D-Link, producent urządzeń do budowy sieci komputerowych, przygotował wspólną ofertę wraz z dostawcą rozwiązań z zakresu ochrony danych F-Secure. W ramach promocji, do popularnego rutera bezprzewodowego DI-524 dołączane jest bezpłatnie oprogramowanie F-Secure Internet Security. To już kolejna odsłona rozpoczętej miesiąc temu przez D-Linka „promocji bezpieczeństwa”.

Bezprzewodowy ruterDlink

 

 


D-Link DI-524 to bezprzewodowy ruter zgodny ze standardem 802.11g zawierający 4-portowy przełącznik Fast Ethernet. Zapewnia urządzeniom wyposażonym w interfejs Wi-Fi szybki bezprzewodowy dostęp do sieci. Wbudowany przełącznik pozwala też na podłączenie do sieci komputerów za pośrednictwem kabla. DI-524 jest przeznaczony dla użytkowników szerokopasmowych łączy takich jak sygnał operatora telewizji kablowej, czy sieć osiedlowa. Urządzenie idealnie nadaje się do podzielenia łącza internetowego.

Ruter umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 54 Mb/s. Urządzenie posiada zaawansowane funkcje filtrowania i kontroli rodzicielskiej. Umożliwia blokowanie domen, blokowanie IP, filtrowanie MAC, oraz firewall SPI z możliwością przepuszczania tuneli VPN.
 
Router


W czasie promocji do rutera dołączany jest pakiet F-Secure Internet Security. Rozwiązanie chroni przed wirusami, robakami, trojanami, spamem i niechcianymi reklamami. Wyposażone jest w technologię F-Secure DeepGuard, która rozpoznaje podejrzanie zachowujące się kody, zapewniając natychmiastową ochronę przed nieznanymi typami złośliwego oprogramowania. F-Secure Internet Security zabezpiecza również przed phishingiem oraz programami szpiegującymi. Roczna licencja obejmuje automatyczną aktualizację bazy sygnatur wirusów, a od pierwszego kwartału 2007, także wsparcie dla platformy Microsoft Vista.

Dzięki F-Secure Internet Security użytkownicy mogą korzystać z sieci bez obawy o swoje dane – zapewnia Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure w Polsce.

To już kolejna oferta D-Linka przygotowana wspólnie z producentem oprogramowania antywirusowego w ramach „promocji bezpieczeństwa”. Od miesiąca w sklepach dostępny jest ruter bezprzewodowy pod usługę ADSL - DSL-G624T wraz z oprogramowaniem McAfee Internet Security Suite 2006.

Sugerowana cena detaliczna zestawu to 180 zł netto

Dystrybutorami D-Linka w Polsce są:

ABC Data,
RRC Poland,
Tech Data,
Veracomp


D-Link F-Secure Corporation informacje o firmach:

D-Link


... jest czołowym światowym producentem sprzętu sieciowego. Firma, obchodząca w tym roku 20 rocznicę powstania, przewodzi w wielu segmentach rynku sieciowego. Jest m.in. głównym dostawcą urządzeń do budowy sieci bezprzewodowych. D-Link Polska ściśle współpracuje z krajowymi ośrodkami akademickimi, szczególnie z Wydziałem Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW. W ramach projektu „Kulturalnie bez kabli” D-Link sponsoruje sieci bezprzewodowe w wielu instytucjach kulturalnych Warszawy m.in. w Galerii Zachęta, Centrum Sztuki Współczesnej, Teatrze Dramatycznym, Bibliotece Uniwersyteckiej, które bezpłatnie służą pracownikom, artystom oraz gościom.

F-Secure Corporation


... zapewnia ochronę użytkownikom indywidualnym i przedsiębiorcom przed wirusami i wszelkimi innymi zagrożeniami występującymi w Internecie i sieciach bezprzewodowych. Największym atutem firmy jest szybkość, z jaką reaguje na nowe zagrożenia. Jak wynika z testów niezależnych organizacji F-Secure reaguje znacznie szybciej na pojawiające się nieznane wcześniej typy złośliwych aplikacji niż konkurencyjne firmy. Wielokrotnie nagradzane rozwiązania F-Secure obejmują między innymi program antywirusowy oraz zaporę dla komputerów osobistych z funkcjami zapobiegania włamaniom oraz usuwania niechcianej poczty elektronicznej i zwalczania programów szpiegujących (spyware). Założona w 1988 roku spółka jest notowana na helsińskiej giełdzie papierów wartościowych od 1999 r. Centrala mieści się w Helsinkach, a oddziały firmy znajdują się na całym świecie. Zabezpieczenia F-Secure są oferowane jako usługi za pośrednictwem największych operatorów Internetu jak France Telecom, TeliaSonera i Charter Communications. Firma jest liderem w dziedzinie ochrony urządzeń mobilnych dostarczanej przez operatorów sieci komórkowych m.in. T-Mobile i Swisscom oraz montowanych przez producentów telefonów jak Nokia.
---