Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Sprzęt

Ranking nowości technologicznych

Przyznano nagrody CES Innovations 2010 Design and Engineering

Nagrody CES Innovations Design and Engineering stanowią wyraz uznania dla najciekawszych, najbardziej efektownych i nowatorskich osiągnięć w dziedzinie projektowania i zaawansowanej inżynierii. Zgłoszone produkty oceniane są przez grono niezależnych designerów, inżynierów i przedstawicieli mediów. W 2009 r. - w oparciu o kryteria takie, jak funkcjonalność, estetyka, zalety techniczne i unikalność projektu - jury przyznało nagrody w 23 kategoriach.

Czytaj więcej...

Połączenia bezprzewodowe

Standard IEEE 802.11n uchwalony

Protokół bezprzewodowej komunikacji sieciowej 802.11n, który z powodzeniem jest już stosowany na rynku, nareszcie został ratyfikowane przez organizację IEEE. Poczuj wolność, jaką daje bezprzewodowe surfowanie w Internecie, korzystanie z jednego łącza w wielu komputerach i możliwość swobodnego przesyłania danych między komputerami i urządzeniami multimedialnymi w obrębie Twojej sieci.

Czytaj więcej...

Notebook od nowa

Co zrobić ze starzejącym się sprzętem?

Używany notebook można odmłodzić - jeśli nie pomoże oczyszczenie systemu i jego reinstalacja, a nie posiadamy płytki instalacyjnej i nie możemy znaleźć sterowników do płyty głównej, pozostaje tylko znalezienie nowego systemu operacyjnego, na którym możemy posadowić podstawowe pakiety i aplikacje. Bywa jednak, że mimo tygodni poszukiwań nie znaleźliśmy sterowników do chipsetów płyty głównej notebooka. Z instalacją Windows 98 SE PL będą więc problemy. Oczywiście – są inne opcje. Najprostszą z nich jest instalacja systemu, który powinien poradzić sobie sam z wykrywaniem sterowników płyty głównej. Może być to Windows 2000 Professional PL, Windows XP Professional lub Linux.  

Czytaj więcej...

Bezpieczne komputery

To bezpieczny serwer

Czy zdarzyło Ci się przeżyć "pad" komputerowy? Poranek jak co dzień - kawa, włączenie komputera i...nic. Czarny ekran. Padł dysk? Zniknęły dane? Mam wirusa? Którekolwiek nieszczęście Cię spotkało - jest mniej lub bardziej źle. Jeden z moich znajomych podobną sytuację przypłacił zawałem. Nie ma w tym nic dziwnego - cała księgowość na dysku, dane klientów, kontrahentów, zamówienia, dużo tego...

Czytaj więcej...

Centrino 2 Intela

Nowe Centrino 2

Sercem Centrino 2 jest zmodernizowany dwurdzeniowy procesor (a dokładniej 5 różnych do wyboru) wykonany w technologii 45 nanometrów (przez co oferuje bardzo dobry stosunek wydajności do zapotrzebowania na energię). Jeszcze w tym roku mają do nich dołączyć pierwsze w historii procesory czterordzeniowe. Niedawno swoją premierę miały notebooki z Pumą firmy AMD, które znacząco wyprzedzały dotychczasowe konstrukcje Intela. Ich przewaga nie trwała jednak długo, ponieważ Intel wprowadził piątą edycję laptopów Centrino. Zatem wyścig o miano najszybszego wśród producentów trwa. W nowych modelach z Centrino 2 wymieniono prawie wszystkie kluczowe elementy:  

Czytaj więcej...