Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Moduły HSPA dla Lenovo

Ericsson dostarczy szerokopasmową technologię HSPA dla notebooków firmy Lenovo

Ericsson i Lenovo, trzeci co do wielkości światowy producent komputerów PC, porozumieli się w sprawie dostarczenia modułów szerokopasmowych bazujących na technologii HSPA - najszerzej komercyjnie wdrożonej technologii szerokopasmowej na świecie. Wybrane notebooki Lenovo ThinkPad będą wyposażone w moduły HSPA firmy Ericsson począwszy od 2008 roku. Lenovo jest pierwszym klientem, który wdroży mobilne moduły szerokopasmowe HSPA firmy Ericsson.  

Współpraca Ericssona i Lenovo

HSPA zapewnia bezprzewodową łączność z Internetem obecnie umożliwiając prędkość pobierania danych do 14.4 Mbps oraz wysyłania do 2.0 Mbps. Dotychczas w skali globalnej odnotowano ponad 160 komercyjnych wdrożeń sieci HSPA, które obsługują ponad milion abonentów.

"Lenovo jest firmą zaangażowaną w innowacje na rynku komputerów osobistych i dostarczanie klientom najnowszych funkcjonalności oraz narzędzi tworzonych dla polepszenia ich wrażeń z używania sprzętu." - powiedział Frances K. O'Sullivan, Senior Vice President, Product Group w firmie Lenovo. „Zespół naszych inżynierów wspólnie ze specjalistami z firmy Ericsson pracuje nad dostarczeniem na rynek notebooków ThinkPad z najszybszym i najbardziej niezawodnym połączeniem internetowym. Mocno wierzymy w to, że dzięki naszym staraniom znacząco poprawią się doświadczenia użytkowników mobilnego Internetu. Dzięki rozwiązaniu wdrożonemu w notebookach ThinkPad ich użytkownicy będą mogli w łatwy sposób szukać informacji i pobierać dane, kiedy tylko będą tego chcieli."


„Sieci mobile są poddawane globalnej modernizacji, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów wobec usług internetowych i transferu danych. Klienci coraz częściej używają telefonów komórkowych i notebooków, aby uzyskać dostęp do serwisów, dostępnych dotychczas tylko poprzez łącza kablowe lub połączenie WiFi. - powiedział Kurt Jofs, Executive Vice President i szef Business Unit Networks w firmie Ericsson. „Dzisiaj Ericsson robi dla sieci szerokopasmowych to, co firma zrobiła dla rozwoju telefonii komórkowej 20 lat temu - umożliwia mobilność dla każdego i wszędzie. Doceniamy firmę Lenovo za innowacyjne podejście do biznesu oraz wizjonerstwo. Liczymy na dalszą współpracę w celu tworzenia coraz bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań mobilnych w obszarze komputerów osobistych."

Moduły szerokopasmowe firmy Ericsson zapewniają mobilnemu użytkownikowi końcowemu, proste i efektywne rozwiązanie umożliwiające szerokopasmowy dostęp do sieci internetowej. Jest to rozwiązanie w pełni zintegrowane i przygotowane do optymalnej pracy z notebookiem. Wbudowany moduł szerokopasmowy zapewnia lepsze pobieranie i wysyłanie danych przy jednoczesnym mniejszym zużyciu baterii.

 

MODUŁ HSPA

 

Przewidywania rynku wskazują, że w 2011 roku na rynku pojawi się około 200 milionów nowych notebooków.

Firma Ericsson spodziewa się, że połowa z nich będzie charakteryzować się wbudowanym modułem szerokopasmowym HSPA. Dzięki temu użytkownicy notebooków coraz częściej będą mieli dostęp do szerokopasmowego połączenia internetowego bez względu na czas i miejsce.

Ericsson jest wiodącym na świecie dostawcą usług i serwisów dla operatorów telekomunikacyjnych. Będąc liderem rynku technologii komórkowych 2G i 3G, dostarcza usługi komunikacyjne i zarządza sieciami, które służą ponad 185 milionom użytkowników. Portfolio firmy zawiera infrastrukturę sieci stałych i mobilnych, Internet szerokopasmowy oraz rozwiązania multimedialne dla operatorów, firm i deweloperów. Spółka Sony Ericsson zapewnia konsumentom spersonalizowane telefony komórkowe.

Ericsson realizuje wizję „komunikacji dla wszystkich" poprzez innowacje, technologie i zrównoważone rozwiązania biznesowe. Firma jest obecna w 175 krajach, w 2007 roku ponad 70.000 pracowników wygenerowało dochód wysokości 27,9 miliardów USD (189 miliardów SEK). Założona w 1876 roku z siedzibą w Sztokholmie w Szwecji, firma Ericsson jest obecna na giełdach Sztokholmu, Londynu i NASDAQ.

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na strony www.ericsson.com lub www.ericsson.mobi
---

HSPA firmy Ericsson

HSPA - (High Speed Packet Access) nieodłączną zaletą tego rozwiązania jest to, że technologia HSPA jest naturalnym rozwinięciem istniejących sieci WCDMA/GSM, czyli około 85 procent istniejących sieci bezprzewodowych na świecie. Dzięki temu posiada potencjał, aby obsłużyć duże ilości użytkowników sieci bezprzewodowej, tworząc masowy rynek dla mobilnych sieci szerokopasmowych. Przewiduje się, że do roku 2010, 71 procent mobilnych połączeń szerokopasmowych powinno opierać się na technologii HSPA.

Rozwiązanie HSPA firmy Ericsson jest częścią oferty Full Service Broadband. Dzięki zaawansowanej technologii operatorzy mogą co najmniej podwoić wydajność swoich systemów i skracać czas odpowiedzi abonentów na interaktywne usługi.

Użytkownicy będą w stanie pobierać dane średnio 20 razy szybciej niż przy użyciu połączenia GSM/GPRS. W kolejnych krokach ewolucji HSPA zostanie zwiększona prędkość pobierania danych do 42Mbps oraz wysyłania do 12 Mps. Rozwiązanie HSPA firmy Ericsson obsługuje wiele częstotliwości w zakresie pomiędzy 850MHz a 2.6GHz.

Mobilne Moduły Szerokopasmowe firmy Ericsson
Mobilne Moduły Szerokopasmowe zaprojektowane i wyprodukowane przez firmę Ericsson, obsługują sieci HSPA, EDGE, GPRS oraz GSM. Obecnie rozwiązanie HSPA umożliwia prędkość pobierania danych do 14.4 Mbps oraz wysyłania do 2.0 Mbps.