Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

News Hardware w kwietniu

Nowości na rynku sprzętu i gadżetów

Ekstremalnie szybka karta pamięci CF - Firma Transcend zaprezentowała nową kartę pamięci Compact Flash o nazwie Extreme Speed 300X. Działa ona w trybie dual-channel Ultra DMA. Produkt osiąga średnie prędkości odczytu/zapisu na poziomie 45MB/s. Dla zapewnienia niezawodnej, wolnej od błędów komunikacji oraz w celu zapobieżenia uszkodzenia danych, karta dysponuje funkcją ECC (Error Correction Code), która automatycznie wykrywa i koryguje błędy powstałe podczas transferu. Extreme Speed 300X CF jest dostępna w trzech pojemnościach: 4GB, 8GB oraz 16GB. 

Duplikator DVD w przystępnej cenie

 

W przypadku konieczności skopiowania dużej liczby płyt DVD lub CD, potrzebny jest odpowiedni sprzęt albo mnóstwo wolnego czasu. Zazwyczaj automatyczne kopiarki są zbyt drogie do domowego użytku, ale Forte z firmy Disc Makers można kupić za 499$. 

Naciśnięcie tylko jednego guzika sprawia, że urządzenie duplikuje dane na 25 płyt, z prędkością 7 krążków DVD lub 14 CD w ciągu godziny. Produkt posiada automatyczne ramię podajnika, co do minimum ogranicza zaangażowanie użytkownika. Wbudowany wyświetlacz LCD i panel kontrolny sprawiają, że do całej operacji komputer jest całkowicie zbędny. Ponadto Forte wyposażono w dysk twardy o pojemności 160GB, który pomieści zawartość 31 pełnych płyt DVD.

Źródło: OhGizmo!

Asus 9600 GT z pasywnym chłodzeniem

 
 

Firma Asus przedstawiła nową wersję karty graficznej 9600 GT wyposażoną w pasywny system chłodzenia. W produkcie użyto rozwiązanie o nazwie V-Cool Heatsink, które ma obniżyć temperaturę GPU o 10 stopni w porównaniu do referencyjnych systemów chłodzących. 

Ponadto karta dysponuje funkcją SmartDoctor, która umożliwia podkręcenie jej parametrów. Poza cichym chłodzeniem, specyfikacja 9600 GT Silent niczym nie różni się od wersji z wentylatorem. Cena, za jaką można zostać właścicielem tego produktu to 179$.

 

Telefon z funkcją IM

 

Vtech IS 6110 jest bezprzewodowym modelem telefonu stacjonarnego, który posiada pełną klawiaturę w układzie QWERTY i może pełnić funkcję komunikatora internetowego (Instant Messaging). Do skorzystania z niej niezbędny jest jednak komputer.

 

Obsługuje takie aplikacje do sieciowych pogawędek, jak: MSN Messenger, Windows Live Messenger oraz AOL Instant Messenger. Cena urządzenia to niecałe 100$, co nie jest może wielkim wydatkiem, ale w czasach, gdy większość ludzi posiada telefony komórkowe jest to raczej zbyt dużo, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność.

 

 

Źródło: Gizmodo

Zegarek z Windows Mobile


Epoq EGP-WP98B to połączenie zegarka na rękę z telefonem komórkowym. Urządzenie działa na systemie Windows Mobile 5.0 i posiada 1,4-calowy dotykowy wyświetlacz OLED.

 

Oferuje 4-zakresowy GSM z GPRS-em. Obsługuje formaty multimedialne takie, jak: WMV, AVI, 3GP, MP4 oraz MP3. Posiada tylko 128MB wbudowanej pamięci, jednak może ona zostać powiększona dzięki kartom microSD. Dostarczana z telefonem bateria wystarcza na 180 minut rozmów i 100 godzin w trybie czuwania.

 

EGP-WP98B dysponuje obsługą WAP i przeglądarkę internetową. Z internetem można łączyć się przy pomocy WiFi b/g. Wśród innych funkcji warto wymienić czytnik e-booków oraz rozponawanie pisma ręcznego. Dzięki Windows Mobile prawdopodobnie możliwa jest instalacja także innych aplikacji. 

Na razie niedostępne są informacje na temat ceny i dostępności urządzenia.

 

ARISTO R100 - z pasji do technologii

Firma Comes S.A. - największy producent i dystrybutor notebooków w Środkowej i Wschodniej Europie – wprowadza do oferty nowy komputer przenośny - ARISTO R100, osiągający rekordy czasu pracy na bateriach. 8,5-godzinny czas działania bez konieczności użycia zasilania jest możliwy dzięki zastosowaniu niskonapięciowego procesora oraz ekranu podświetlanego diodami LED. Kolejnym atutem nowego notebooka jest bardzo wytrzymała konstrukcja, dzięki której model jest odporny na zalanie, wstrząsy i upadki. Zbudowana ze stopu magnezowego obudowa jest 20-krotnie mocniejsza, niż rozwiązania dotychczas stosowane w konstrukcjach komputerów przenośnych. Wbudowany czujnik przeciążeniowy G-sensor automatycznie wykrywa swobodny upadek notebooka z wysokości większej niż 30 cm i blokuje głowicę oraz tarcze dysku twardego, chroniąc zapisane na nim dane. ARISTO R100 wyposażono w wiele rozwiązań zabezpieczających dane zgromadzone na dysku. Czytnik linii papilarnych, system szyfrowania danych TPM oraz czytnik Smart Card, skutecznie ochronią poufne informacje przed nieupoważnionymi osobami.

 Zaawansowany kompakt Nikona  

 

Firma Nikon przedstawiła zaawansowany kompaktowy aparat cyfrowy Coolpix P80. Urządzenie z matrycą światłoczułą o rozdzielczości 10,1 Mpix wyposażono w innowacyjny procesor przetwarzania obrazu, który jest autorską technologią Nikona.

 

Obiektyw Nikkor z 18-krotnym zoomem optycznym dysponuje ogniskowymi w zakresie 27-486 mm (ekwiwalent formatu 35mm). Wykonywanie nieporuszonych zdjęć bez użycia statywu ułatwia technologia stabilizacji obrazu Optical Vibration Reduction. Poza standardowymi trybami, aparat oferuje nowy o nazwie Sport Continuos, umożliwiający wykonanie nawet 13 zdjęć w ciągu sekundy. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie Coolpix Software Suite.

 

Cena Nikon Coolpix P80 to 400$.

 

Elektroniczny słownik dla miłośników Scrabble

 

Miłośnicy gry scrabble już nie będą musieli główkować nad nowymi wyrazami. Wyręczy ich w tym elektroniczny słownik firmy Franklin o nazwie Official Scrabble Players Dictionary.

 

W jego pamięci zapisano 100 tys. słów. Po wprowadzeniu posiadanych przez graczy liter wyświetlane są możliwe do ułożenia z nich słowa. Dodatkowo podliczana jest dla nich wartość punktowa.

 

Oczywistym wydaje się jednak, że posługiwanie się słownikiem podczas gry może wywołać niezadowolenie innych graczy. W takiej sytuacji najodpowiedniejszym zastosowaniem może być używanie słownika w sytuacjach spornych, a także do treningu, można bowiem zagrać w 3 dołączone do niego gry słowne: Jumble, Mystery Word i Word Deduction.

Official Scrabble Players Dictionary dostępny jest tylko w wersji anglojęzycznej i kosztuje 50$.

Źródło: DVICE

 Nowa kamera internetowa - bezpieczeństwo w domu lub biurze

 

Edimax Technology (TSEC: 3047), wiodący producent i dostawca rozwiązań sieciowych, prezentuje łatwą w użyciu bezprzewodową kamerę internetową IC-1520DPg z funkcją cyfrowego kadrowania i zbliżania obrazu. IC-1520DPg jest wydajnym i opłacalnym systemem do monitorowania domu lub biura. Kamera współpracuje z systemem Windows i narzędziami działającymi w oparciu o przeglądarkę internetową. W ten sposób możliwy jest zdalny dostęp do urządzenia i jego obsługa poprzez sieć lokalną lub internet.

 

Kamera IC-1520DPg posiada obiektyw o kątach widzenia: 128 stopni w poziomie i 99 stopni w pionie. Ponadto obraz dzięki zastosowaniu soczewki szerokokątnej ma możliwość zmiany położenia w zakresie 179 stopni. Kamera posiada funkcje cyfrowego zoomu i kadrowania pola widzenia, zdalnie zarządzane przez przeglądarkę internetową. Umożliwia to natychmiastowe dopasowanie kąta widzenia w celu podglądu całego pomieszczenia. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia funkcja detekcji ruchu (Motion Detection). Kamerę można skonfigurować tak, aby wysyłała email ze zdjęciem zdarzenia każdorazowo, kiedy w określonym polu widzenia zostanie wykryty ruch.

 

Czytnik z funkcją wykrywacza fałszywek

 
 

Obecnie na rynku można spotkać duży wybór wielofunkcyjnych czytników kart pamięci, ale 3-in-1 Ladybug MicroSD oferowany przez firmę Brando, niewątpliwie wyróżnia się wśród konkurencji. Nie chodzi przy tym o jego wzornictwo, przywołujące na myśl biedronkę, a możliwość wykorzystania go do weryfikacji autentyczności banknotów.

 

Poza tą, dość oryginalną funkcją urządzenie służy oczywiście jako standardowy czytnik kart pamięci MicroSD. Produkt wyposażono w baterię, którą można ładować przy pomocy kabla USB. Rozmiary urządzenia to 26x35x56 mm, a waga to zaledwie 20g. 

Cena czytnika 3-in-1 to 16$. 

Źródło: DVICE

 

Naręczny telefon komórkowy


Miłośnicy wielofunkcyjnych gadżetów powinni zainteresować się telefonem komórkowym, który może służyć również jako zegarek, bowiem noszony jest na przegubie dłoni. 

Cool G108 na pierwszy rzut oka to oryginalny naręczny czasomierz, ale po bliższym przyjrzeniu okazuje się telefonem komórkowym z klapką. Czterozakresowe urządzenie wyposażono w 1,5-calowy wyświetlacz z 256 tysiącami kolorów, aprat cyfrowy o rozdzielczości 1,3Mpix, odtwarzacz multimedialny oraz Bluetooth. Komórkę można podłączyć do komputera poprzez USB. Posiada również niewielki zewnętrzny wyświetlacz.

 

Cool G108 ma rozmiary 51x51x20 mm i waży 65 g. Na razie niedostępne są informacje na temat ceny i dostępności produktu.

Elektroniczny odstraszacz ptaków

 
 

Urządzenie o nazwie BirdXPeller Pro jest skierowane do tych, którzy mają dość sprzątania nieczystości po ptakach. Za pomocą dźwięków imitujących głos drapieżników odstrasza latające szkodniki.

 

Skuteczny zasięg urządzenia to obszar około 4 tysięcy metrów kwadratowych. Dostępne są różne modele, w zależności do tego, jaki gatunek skrzydlatego szkodnika chcemy odstraszyć. Prawdopodobnie najpopularniejszy jest Pro1, który działa na gołębie

Niewątpliwie jest to bardziej humanitarny sposób, niż wiatrówka.

 

Energooszczędna listwa zasilająca

 
 

Wszyscy, którzy chcieliby ograniczyć ilość zużywanej energii, ale np. zapominają o wyłączaniu niepotrzebnych w danych momencie urządzeń, są potencjalnymi nabywcami listwy zasilającej, który będzie pamiętać za nich. 

Isolé IDP-3050 wyposażono w 8 gniazd, z których 6 jest kontrolowanych przez czujniki wykrywające obecność użytkownika. Sensor wykorzystujący podczerwień jest skuteczny na przestrzeni do 30 m2 i odłącza zasilanie w przypadku, gdy nikogo nie ma w pobliżu. Podczas pracy przy komputerze, lepiej jednak korzystać z pozostałych 2 gniazd, które są niezależne od tego systemu. Czas, po jakim Isolé IDP-3050 odcina zasilanie można regulować w zakresie od 30 sekund do pół godziny. 

Cena urządzenia to 90$

Źródło: OhGizmo!