Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Nokia E90 Communicator

Aplikacja giełdowa mInwestor w pakiecie z telefonem Nokia E90 Communicator Limited Edition

Z okazji 10-lecia Communicatora firma Nokia oraz portal Bankier.pl przedstawiły na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych unikalny telefon Nokia E90 Communicator Limited Edition posiadający aplikację giełdową mInwestor Bankier.pl, która umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym wszystkich niezbędnych dla inwestora danych. Są to m.in.: kursy walorów występujących na  

GPW (indeksów, akcji, instrumentów pochodnych), arkusze zleceń, listy transakcji na danym instrumencie, wykresy intraday i historyczne.

Inwestycje Giełdowe i Nokia

Aplikacja mInwestor Bankier.pl sprawia, że posiadacz telefonu Nokia E90 Communicator Limited Edition ma dostęp do pełnych danych płynących z parkietu praktycznie w tym samym momencie w którym są one publikowane przez system giełdowy. W bezpośredni sposób przekłada się to na korzyści wynikające z podejmowania dużo szybszych, a co za tym idzie pewniejszych decyzji inwestycyjnych. Jest to pierwsze na rynku w pełni mobilne narzędzie, które może w czasie rzeczywistym dostarczać dane o notowaniach z GPW.

 

Nokia e90 foto


 

„Portal Bankier.pl od kilku lat systematycznie umacnia pozycję lidera w finansowo-biznesowym segmencie Internetu. Obecnie oprócz rozwijania nowoczesnych systemów portalowych, duży nacisk w naszej aktywności kładziemy na rozwiązania mobilne, które zyskują coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób aktywnie inwestujących na giełdzie – powiedział Tomasz Jażdżyński, Prezes zarządu Bankier.pl S.A. Wychodząc naprzeciw potrzebom tej szczególnie wymagającej grupy odbiorców, dostarczamy im treści i rozwiązania za pomocą których mogą podejmować dobre i przemyślane decyzje finansowe.” – dodał Jażdżyński.

Nokia E90 Communicator Limited Edition to wyjątkowa seria 1000 sztuk telefonów wyróżniających się unikalnym oznaczeniem obudowy oraz oryginalnym tematem podkreślającym ich wyjątkowość. Dodatkowo w pakiecie znajdują się słuchawka Bluetooth BH-200 oraz karta pamięci 2GB. Limitowana edycja jest dostępna w sklepach Vobis wyłącznie na terenie Polski.
 
„Communicator funkcjonuje na rynku mobilnych urządzeń już od 10 lat. Z tej okazji firma Nokia przygotowała specjalną edycję Nokia E90 Communicator Limited Edition z mobilną aplikacją giełdową, która umożliwia bezpośredni dostęp do informacji z parkietu Giełdy Papierów Wartościowych – powiedział Dariusz Zalewski, Head of Sales, Enterprise Solutions. Nokia Poland. To unikalna propozycja nie tylko dla aktywnych inwestorów, pracowników sektora finansowego i inwestycyjnego,  ale i osób  potrzebujących natychmiastowego dostępu do poczty elektronicznej, internetu  i dokumentów biurowych.” - dodał Zalewski.

Aplikacja mInwestor Bankier.pl jest zainstalowana w pakiecie specjalnym tylko na 1000 szt. telefonów Nokia E90 Communicator i korzystanie z niej jest bezpłatne**. Wszystkie osoby, które zakupiły telefon z serii Limited Edition otrzymają 3 miesięczny dostęp* do notowań z GPW w czasie rzeczywistym. Po tym okresie posiadacz telefonu decyduje w jakim trybie dostępu chce monitorować notowania. Więcej informacji na stronach: www.tylko1000.pl i www.bankier.pl/mInwestor.pl

---
* okres promocyjny trwa 3 miesiące od momentu pierwszego zalogowania się w aplikacji, które musi nastąpić nie później niż 30.06.2008. W ramach tego okresu możliwe jest bezpłatne korzystanie z aktualnych notowań z GPW w czasie rzeczywistym z jedną linią ofert kupna/sprzedaży. Do bezpłatnego korzystania w w/w okresie z dostarczanych danych w czasie rzeczywistym niezbędne jest odesłanie na adres siedziby Bankier.pl S.A. poprawnie wypełnionej i podpisanej umowy abonenckiej dołączonej do zakupionego telefonu.

** - opłata za transmisję danych według planu taryfowego operatora

---

Dane techniczne telefonu Nokia E90 Communicator:


    * quad-band (850/900/1800/1900)
    * WCDMA 2100
    * waga: 210 g
    * rozmiary: 132 x 57 x 20 mm
    * ekran: active matrix (800 x 352 pikseli), 16 mln kolorów
    * ekran zewnętrzny: active matrix (240 x 320 pikseli), 16 mln kolorów
    * S60 Platform 3.1 Edition
    * Symbian OS Version 9.2
    * kamera: 3.2 megapiksela z flash i autofocus
    * kamera do wideo rozmów: QCIF
    * push email - Nokia Intellisync Wireless Email
    * Quickoffice, Zip Manager, Adobe Acrobat Reader
    * FM radio
    * odtwarzacz muzyczny (MP3, AAC)
    * do 128 MB wolnej pamięci dla użytkownika
    * karty  microSD do 2 GB
    * VoIP 2.1
    * WLAN (IEEE 802.11g)
    * Mini USB, USB 2.0 full-speed
    * Bluetooth 2.0
    * 2.5 mm Nokia A/V connector
    * podczerwień (up to 115 kbps)
    * HSDPA do 3.6Mbit/s
    * GPRS/EGPRS (Class A, MSC 32)
    * wbudowany GPS
    * Nokia Battery BP-4L (1500 mAh)
    * do 5 h - czas rozmów w sieci GSM
    * do 14 dni - czas czuwania w sieci GSM