Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Cyfrowa Telewizja Mobilna

Współpraca polskich operatorów komórkowych

Czterej najwięksi operatorzy telefonii komórkowej w Polsce - Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel, Polkomtel i P4 - uruchomili testy Cyfrowej Telewizji Mobilnej w standardzie DVB-H. Jest to pierwszy efekt porozumienia o współpracy podpisanego przez operatorów dwa miesiące temu. Testowa emisja programów cyfrowych jest możliwa dzięki kooperacji z nadawcami telewizyjnymi oraz przy wsparciu UKE. Emisja programów Mobilnej Telewizji Cyfrowej jest realizowana z nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W ramach testów nadawanych jest 12 programów telewizyjnych udostępnionych między innymi przez TVP, TVN i Polsat. 

Czytaj więcej...

Badanie Telewizji Mobilnej

Ericsson i CNN prezentują wyniki

Wykorzystanie mobilnej telewizji bedzie wzrastać w związku z dużym zapotrzebowaniem klientów. Jest ona najbardziej pożądaną aplikacją, którą użytkownicy chcą posiadać w swoim telefonie komórkowym. Wskazują na to wyniki badania zachowań konsumentów przeprowadzonego przez firmę Ericsson i numerem jeden wśród międzynarodowych stacji informacyjnych, CNN. Wyniki pokazują, że ponad 1/3 respondentów (34%) uważa Mobile TV za najbardziej pożądaną aplikację a prawie połowa z nich (44%) rozważa zainstalowanie mobilnej telewizji w telefonie w ciągu najbliższych dwóch lat.

Czytaj więcej...

Global Network Operation

Centrum Sieciowe Ericssona w Polsce

Ericsson otworzy w 2008 roku Globalne Centrum Nadzoru i Zarządzania Sieci w Polsce. Centrum będzie obsługiwać globalną sieć korporacyjną Ericsson, a także 100 klientów firmy z całego świata. Nowa organizacja zostanie włączona do istniejącego już lokalnego NOC. Polski Network Operational Center (NOC) jest jednym z ośmiu istniejących już centrów operacyjnych na świecie. Jako jedyny będzie serwisował sieć własną firmy Ericsson, będąc jednocześnie największym centrum operacyjnym  obsługującym sieci stacjonarne.  

Czytaj więcej...

Milion Klientów Play

Rozwój Play na rynku komórkowym

Play multimedialny operator komórkowy w Polsce, pomimo rynkowej dominacji trzech, powiązanych z europejskimi potentatami, operatorów, zrealizował swoje plany dotyczące pozyskania pierwszego miliona klientów. PLAY z własną siecią liczącą już 1000 nadajników HSDPA skutecznie zmienia zasady dyktowane przez rynkowy oligopol, udowadniając, jak pozytywny wpływ na oczekiwania klientów ma rozwój silnej konkurencji. Wyniki PLAY udowadniają, że technologia 3G jest kluczowym elementem rozwoju polskiego rynku nowych technologii.  

Czytaj więcej...

Mobilny mikroblog

Nowa bramka internetowa Orange

Nowością jest możliwość prowadzenia mobilnego mikroblogu, redagowanego poprzez wiadomości SMS i MMS wysyłane z telefonu komórkowego. SMS z Internetu Max to rozbudowana, nowa wersja popularnej usługi wysyłania SMS-ów bezpośrednio z sieci Internet. Teraz każdy zarejestrowany użytkownik usługi może wysyłać SMS z przeglądarki internetowej do abonentów wszystkich sieci w Polsce, posiadać własną książkę adresową ułatwiającą adresowanie SMS i wysyłać wiadomości od razu do całych grup osób.

Czytaj więcej...