Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Full Service Broadband

Ericsson i Full Service Broadband.

Stacjonarny dostęp do Internetu staje się technologiczną przeszłością. Zwykły broadband to za mało. Nowy trend to dostęp do Internetu wszędzie i z każdego urządzenia. Ericsson oferuje pełne rozwiązania, pozwalające na świadczenie takich usług. Tzw. Full Service Broadband już podbija świat, a proces ten będzie przebiegał coraz szybciej. Dziś z szerokopasmowego dostępu do Internetu korzysta na całym świecie ok. 250 mln osób.  W 2011 roku będzie ich 1,5 mld – przewidują eksperci firmy  Ericsson.

Czytaj więcej...

e-Faktury w Internecie

Faktury Telekomunikacji Polskiej dostępne przez Internet

Od dziś Telekomunikacja Polska umożliwiła klientom otrzymywanie rachunków za usługi w formie elektronicznej, zamiast tradycyjnego papierowego dokumentu. Jest jednym z pierwszych operatorów w kraju, którego e-faktury są zabezpieczone elektronicznym podpisem gwarantującym ich autentyczność.

Zastąpienie faktury papierowej - elektroniczną wydaje się prawdziwym postępem e-komunikacyjnym w codziennym życiu użytkownika internetu w Polsce.

Czytaj więcej...

Business Intelligence

PLAY wybiera technologię SAS

Multimedialny operator PLAY wybrał SAS Institute jako strategicznego partnera i dostawcę rozwiązań i usług w obszarze Business Intelligence. Współpraca zaowocuje wdrożeniem przez SAS Institute hurtowni danych oraz szeregu rozwiązań biznesowych na bazie własnej, unikalnej na rynku platformy Business Intelligence (SAS®Enterprise Intelligence Platform). W ramach strategicznej umowy PLAY otrzyma kompleksowe środowisko analityczne i raportowe, wspierające kluczowe procesy podejmowania decyzji  

Czytaj więcej...

Ranking dostępności VoIP

Dostępność serwerów jako wskaźnik jakości

Operatorzy telefonii internetowej mogą działać tylko wtedy, gdy ich serwery telekomunikacyjne są dostępne dla użytkowników. Wszelkie niedomagania aplikacji obsługujących telefonię VoIP, zakłócenia pracy serwerów oraz łącz mają bezpośredni wpływ na niezawodność usług czyli ich jakość. Wykorzystując platformę WatchScript.pl zdecydowaliśmy się więc zbadać dostępność serwerów - mówi Krzysztof Nojka z serwisu internetowego poświęconemu VoIP - Aviaa.com. Dzięki badaniu powstał niezależny ranking operatorów VoIP

Czytaj więcej...

Telewizja dla Operatorów

Cyfrowe transmisje telewizyjne

W tym miesiącu kończą się przygotowania i nastąpi odbiór nowoczesnej stacji cyfrowej, umożliwiającej FONE transmisję kilkudziesięciu kanałów telewizyjnych i radiowych. Na polskim rynku dostawców cyfrowej telewizji pojawia się gracz o potężnym potencjale. Jako pierwszy operator w kraju FONE może przesyłać telewizyjny sygnał cyfrowy własną siecią między Warszawą, Poznaniem, Szczecinem i Gdańskiem, trasą liczącą w sumie blisko 1350 kilometrów. Czyli - nowa oferta telewizji cyfrowej dla zawodowców.

Czytaj więcej...