Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Przepustowość mobilnego internetu

Multimedia na kongresie

Aby korzystać z wszystkich możliwości, jakie oferują mobilne multimedia niezbędny jest szerokopasmowy Internet. Na przykład, by ściągnąć plik wideo o wielkości 5MB w „tradycyjnej” technologii WCDMA (384 kb/s), potrzeba aż 2,2 minuty. W technologii HSPA 3,6 Mb/s – już tylko 13,9 sekund. W najnowszej – HSPA 7,2 mb/s ten czas skraca się o połowę do 6,9 sekundy. Technologia ta może wydawać się futurystyczna, ale w rzeczywistości jest już dostępna w Polsce. Zademonstrowana została w trakcie trwania VI Kongresu Technologicznego.

Czytaj więcej...

PLAY dla firm

Tanie minuty i SMSy w abonamencie dla małych firm


PLAY - multimedialny operator komórkowy w Polsce wprowadza ofertę dla średnich i małych klientów biznesowych. PLAY dla Firm to najbardziej konkurencyjna propozycja na rynku oraz najnowocześniejsze, multimedialne aparaty telefoniczne w bardzo konkurencyjnych cenach. Oferta skierowana jest do klientów prowadzących własny, nawet najmniejszy biznes, tych którzy oczekują specjalnej obsługi i konkurencyjnych taryf obniżających koszty prowadzenia biznesu.

Czytaj więcej...

Tania Telewizja Cyfrowa

Czyli multimedia dla wszystkich?

Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. oraz Polkomtel S.A., operator sieci komórkowej Plus, podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie świadczenia usług multimedialnych. Otwiera on drogę do rewolucji w masowym dostępie do usług cyfrowych w Polsce. To pierwsze tego typu porozumienie między operatorem sieci komórkowej a mediami na polskim rynku. Dokument jest wynikiem wielomiesięcznych uzgodnień. Programy cyfrowe dla masowego odbiorcy ... 

Czytaj więcej...

Standardy w mobilnym internecie

Ericsson uruchomił HSPA 2,6GHz

Ericsson ogłosił dzisiaj uruchomienie infrastruktury i platform sprzętowych dla WCDMA/HSPA w częstotliwości 2,6GHz. Decyzja została zainspirowana silnym zainteresowaniem rynku. Wspiera ona rozwój mobilnej komunikacji szerokopasmowej. Ericsson daje wsparcie dla swojej udanej rodziny platform urządzeń WCDMA/HSPA dla częstotliwości 2,6GHz. Dotyczy to również mobilnych modułów szerokopasmowych, które są stosowane w notebookach.

Czytaj więcej...

Nowe stacje bazowe

Zielona stacja bazowa

Ericsson przedstawił innowacyjną koncepcję radiowej stacji bazowej, która jest nie tylko bardziej przyjazna dla środowiska, ale również tańsza do adaptacji oraz eksploatacji. Ponadto, jest ona atrakcyjna wizualnie. Nowoczesny projekt, którego autorem jest renomowany architekt skandynawski - Thomas Sandell, stanowi całkowicie nowe podejście do architektury stacji – elastyczna betonowa wieża, o średnicy 5 metrów i wysokości 40 metrów zawiera całe wyposażenie radiowej stacji nadawczej, łącznie z antenami.

Czytaj więcej...