Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Zwiększenie częstotliwości dla UMTS

UMTS Forum podkreśla potrzebę zwiększenia częstotliwości


Sesja, w której wzięli udział polscy operatorzy telefonii komórkowej, producenci sprzętu i administratorzy, odbyła się w ramach warsztatów UMTSF zorganizowanych przez PTK Centertel. Sesja zbiegła się w czasie z 41. Walnym Zgromadzeniem organizacji UMTS Forum.

Czytaj więcej...

Z komórki przez VoIP

VoIP rozmowy z komórek


easyCALL operator internetowej telefonii VoIP, wprowadza tanie rozmowy z telefonów komórkowych. Spółka wprowadza do swej oferty - aplikację dla telefonów komórkowych umożliwiającą szybkie i bezproblemowe nawiązywanie tanich połączeń na numery telefoniczne na całym świecie. Zdaniem operatora, ta innowacyjna aplikacja może przyczynić się do rewolucji cenowej

Czytaj więcej...

Telefon z nawigacją satelitarną

Systemy nawigacji satelitarnej

zyskują coraz większą popularność. Korzystają z nich kierowcy ciężarówek, samochodów osobowych, a także taksówkarze. Jak dowodzą badania korzystanie z nawigacji satelitarnej podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu podróży. Kierowca jest „prowadzony" do celu optymalną trasą, a...

Czytaj więcej...

Mobilne HSDPA 7,2 Mbit/s

Polska Telefonia Cyfrowa przyspiesza internet


PTC Uruchomiła HSDPA 7,2 Mbit/s i przeprowadziła pierwsze w Polsce testy HSUPA. Polska Telefonia Cyfrowa, jako pierwszy operator komórkowy w Polsce, wprowadza najszybszą wersję technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access), która umożliwia odbieranie danych z prędkością dochodzącą do 7,2 Mbit/s. 

Czytaj więcej...

Użytkownicy telefonów komórkowych

Jak korzystamy z komórek?


Choć połączenia komórkowe stale tanieją, ciągle jeszcze rozmawiamy w ten sposób znacznie mniej, niż wynosi światowa średnia. Jednak i tak dłużej, niż przez telefony stacjonarne. Statystyczny Kowalski rozmawia w ciągu dnia 15 minut – 11 w sprawach prywatnych i 4 minuty w zawodowych.

Czytaj więcej...