Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Rynek VoIP - Strategia

Wspólne usługi Skype i easyCALL

- największy niezależny polski operator telefonii internetowej udostępnił swoim klientom możliwość wykonywania połączeń do ponad 200 milionów użytkowników popularnego systemu telefonii internetowej Skype.

Skype, znany program do komunikacji głosowej poprzez Internet, dotychczas dopuszczał połączenia przychodzące z publicznych sieci telekomunikacyjnych realizowane wyłącznie przez użytkowników Skype, który wykupili specjalną usługę.

Czytaj więcej...

SMSy wysyłane w Polsce

Polacy w czołówce Europy pod względem liczby wysyłanych SMS-ów

Polacy bardzo lubią SMS-y. Aż 65 proc. spośród zapytanych przez firmę Ericsson  wysyła krótkie wiadomości tekstowe  co najmniej 2-4 razy dziennie. Średnia dla wszystkich polskich użytkowników wynosi 6 SMS-ów dziennie. To dużo.

Dla porównania, w Wielkiej Brytanii statystyczny klient operatora komórkowego wysyła 4 wiadomości w ciągu dnia. Oswoiliśmy się już z faktem, że telefon służy nie tylko do rozmów, teorię tę potwierdzają wynikające z badań fakty.

Czytaj więcej...

Nowa oferta Play

Nowe usługi Play/P4 na start


Zmiana reklam, więcej punktów sprzedaży, a w niedługim czasie nowe usługi. Play chce powalczyć o użytkowników telefonów na kartę. Play zmieni swoje kontrowersyjne reklamy - poprzednie budziły skrajne emocje. Wśród błędów popełnionych przy starcie wymienia się problemy z dystrybucją kart przedpłaconych. I to właśnie użytkownicy telefonów na kartę stają się dla operatora szczególnie ważni ...

 

Czytaj więcej...

UKE w walce z sądem?

Nieprawdopodobne orzeczenie sądu

Niniejsze orzeczenie Sądu wzbudziło zdziwienie co do podstawy uchylenia decyzji Prezesa UKE, wskazanej powyżej w punktach 1) i 2) ustnego uzasadnienia wyroku Sądu. Dotychczasowe bowiem stanowisko Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odnośnie kwestii powołania Prezesa UKE było odmienne niż zaprezentowane podczas dzisiejszej rozprawy.

Kto ma rację w sprawie kontrowersyjnego wyroku?! Czy to szukanie kruczków prawnych?

Czytaj więcej...

Unifon Orange

Nowa usługa Orange

Usługa Unifon opiera się na technologii UMA (Unlicensed Mobile Access),

która umożliwia klientom korzystanie z telefonu mobilnego: w zasięgu sieci GSM, jak z telefonu komórkowego, a w zasięgu sieci bezprzewodowego Internetu (WiFi), jak z telefonu komórkowego podłączonego do Internetu.

Czytaj więcej...