Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Maksymalna prędkość HSPA

Rekord szybkości transmisji danych w technologii HSPA do 56 Mb/s

Ericsson po raz kolejny zwiększa prędkość transmisji danych w technologii HSPA, przyczyniając się do rozwoju mobilnej komunikacji szerokopasmowej i zapewniając użytkownikom jeszcze wyższy poziom usług. Większa prędkość oznacza szybsze połączenia. Wystarczy kliknąć łącze internetowe, a natychmiast otworzy się odpowiednia strona, nawet jeśli z Internetu korzysta równocześnie wielu użytkowników.

Czytaj więcej...

Konsumencki rynek telefonów

Nokia i inne - ranking Skąpiec.pl

Dla potencjalnych nabywców telefonów GSM liczy się przede wszystkim marka. Telefony komórkowe dawno już wyszły poza swoje pierwotne funkcje: dzwonienie i „esemesowanie”.  Kolorowe wyświetlacze, MMs-y czy sterowanie niektórymi opcjami za pomocą głosu również nie robią już wrażenia. Nawet moduł GPS przestał być czymś egzotycznym.

Czytaj więcej...

Sieci 4G w Polsce

Ericsson gotowy do próbnych instalacji

Ericsson przeprowadzi w Polsce w 2009 roku próbne instalacje sieci 4G. Sieciami LTE (Long Term Evolution) zainteresowani są polscy operatorzy. Ericsson zademonstrował technologię LTE, która pozwala transmitować dane drogą bezprzewodową z szybkością 160 Mb/s, informując jednocześnie, że w 2013 gotowa będzie kolejna wersja rozwiązania, pozwalająca przesyłać dane z szybkością 1 Gb/s. Firma promuje technologię LTE (Long Term Evolution) jako rozwiązanie 4G będące następcą stosowanej obecnie przez firmy telekomunikacyjne technologii HSPA. - Operatorzy telekomunikacyjni w Polsce planują przeprowadzenie próbnych instalacji sieci Long Term Evolution (LTE). Ericsson jest gotowy do takich prób

Czytaj więcej...

VOIP TP sa

VOIP kapitał w Telekomunikacji

Telekomunikacja Polska uatrakcyjnia ofertę telefonii internetowej wprowadzając 3 nowe plany taryfowe - VOIP kapitał. Wybierając plan za 5 zł, 20 zł lub 40 zł klienci usług neofon tp oraz telefonii internetowej tp mogą dzwonić na numery stacjonarne w Polsce już od 6 groszy, a za granicę za 12 groszy za minutę. Plany VOIP kapitał pozwalają na zdecydowanie tańsze połączenia w zamian za miesięczną opłatę, w całości do wykorzystania na połączenia. W zależności od planu połączenia w kraju kosztują od 6 do 10 groszy brutto za minutę.

Czytaj więcej...

Porównanie ofert GSM

Najtańsze oferty telefoniczne

Operatorzy sieci komórkowych kuszą niskimi abonamentami, tysiącem darmowych minut do wydzwonienia i niezliczoną liczbą SMS-ów do wysłania. Warto sprawdzić, co w rzeczywistości dostaniemy, decydując się na ofertę u konkretnego operatora. Porównano ceny usług proponowanych klientom przy zakupie abonamentu w wysokości około 55 zł (z pięciozłotową tolerancją w obie strony). Pod uwagę wzięto oferty, które umożliwiają rozliczanie jak największej liczby usług podstawowych (połączeń głosowych, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci, a także przesyłania danych) w ramach abonamentu.  Zwrócono przy tym uwagę na specjalne oferty promocyjne, proponowane obecnie przez poszczególnych operatorów.  

Czytaj więcej...