Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Full Service Broadband

Ericsson i Full Service Broadband.

Stacjonarny dostęp do Internetu staje się technologiczną przeszłością. Zwykły broadband to za mało. Nowy trend to dostęp do Internetu wszędzie i z każdego urządzenia. Ericsson oferuje pełne rozwiązania, pozwalające na świadczenie takich usług. Tzw. Full Service Broadband już podbija świat, a proces ten będzie przebiegał coraz szybciej. Dziś z szerokopasmowego dostępu do Internetu korzysta na całym świecie ok. 250 mln osób.  W 2011 roku będzie ich 1,5 mld – przewidują eksperci firmy  Ericsson.

I nie będzie to taki Internet, jaki znamy dzisiaj. Pierwszym symptomem jest rosnący udział mobilnego dostępu wśród nowych użytkowników.

 

To stanowi bazę dla upowszechnienia usług prawdziwie multimedialnych. Zapoczątkowany w tym i w ubiegłym roku trend rosnącej popularności mobilnego Internetu będzie się nasilał. W 2011 roku ok. 600 tys. wszystkich łączy będzie stanowił „tradycyjny” broadband. Pozostałe 900 tys. - mobilny dostęp.

Zmienia się sposób korzystania z usług multimedialnych.

Domowe urządzenia, takie jak telewizory, telefony komórkowe, PDA czy konsole do gier przestają być „samotnymi wyspami”. Tworzą sieć, dzięki której użytkownik zawsze może być w zasięgu Internetu – niezależnie od tego, czy poszukuje rozrywki, narzędzi do pracy, nauki, czy też prowadzenia biznesu.  Operatorzy nadal mówią o triple play. Jednak termin ten oznacza telefonię stacjonarną, dostęp do internetu oraz cyfrową telewizję. Full Service Broadband to znacznie więcej. Łączy w sobie również mobilny dostęp do Internetu, konwergentną telewizję IPTV, dostęp z wielu punktów i urządzeń, komunikację multimedialną.

Dlatego operatorzy, którzy będą potrafili dostarczać kontent do wybranego przez klientów urządzenia, wygrają rynkową walkę. Użytkownicy mają też wymagania – Internet musi być nie tylko łatwo dostępny, ale również mieć przystępną cenę. Pogodzenie tych czynników : rosnącej przepustowości, wygody oraz akceptowalnej ceny stanowić będzie jedno z największych wyzwań, stojących przed firmami telekomunikacyjnymi. Muszą one znaleźć się blisko swoich użytkowników i odpowiadać na ich potrzeby, by stać się naprawdę konkurencyjnymi.

Aby zrealizować te standardy, potrzebna jest odpowiednia technologia i wiedza. Te wymagania spełnia Ericsson. Ericsson dostarcza  rozwiązania szyte na miarę dla operatora. Wśród nich znajduje się IMS jako wspólna platforma usługowa dla różnych urządzeń i rodzajów dostępu. Potrafimy też zintegrować dostępy stacjonarne i mobilne, by osiągnąć jak największą mobilność usług przy najbardziej efektywnym wykorzystaniu sieci.

---