Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Telekomunikacja

Ranking smartfonów

Najpopularniejsze modele smartfonów

Są telefony, są smartfony. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia inni nigdy ich nie będą używać - prognozy wskazują, że w 2015 roku będą stanowiły 65% naszego rynku urządzeń mobilnych. Smartfon (ang. smartphone) to najprościej mówiąc przenośne urządzenie mobilne łączące w sobie funkcjonalność telefonu komórkowego, komputera, aparatu fotograficznego, kamery video czy gps. W 2011 roku na świecie sprzedano ich ponad 490 mln, z czego ponad 3,3 mln w Polsce. Szacuje się, że jeszcze w tym roku udział smartfonów w polskim rynku telefonów komórkowych osiągnie 41%. O popularności tego segmentu telefonów komórkowych świadczą również statystyki porównywarek.

 

Czytaj więcej...

Blokada połączeń anonimowych

Anonimowo reklamowi przestają być bezkarni

Klienci Orange mogą bezpłatnie korzystać z usługi Blokada Połączeń Anonimowych. Usługa blokuje połączenia przychodzące z numerów zastrzeżonych, czyli takich, które nie wyświetlają się na ekranie telefonu. Dzwoniący z numeru zastrzeżonego usłyszy następujący komunikat: „Osoba, do której dzwonisz nie akceptuje połączeń z numeru zastrzeżonego. Wyłącz blokadę numeru i spróbuj ponownie lub skontaktuj się z nią przy pomocy SMS-a.”

Czytaj więcej...

Prawa użytkowników komórek

Nowe prawo dla użytkowników kart pre-paid!

Pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski podpisał w piątek nowelizację prawa telekomunikacyjnego - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu. Zgodnie z nią, abonentem jest nie tylko osoba, która ma pisemną umowę z operatorem, ale też właściciel telefonu na kartę. Celem zmian jest zrównanie uprawnień wszystkich użytkowników usług telekomunikacyjnych - bez względu na to, czy posiadają umowę pisemną z operatorami, czy nie.

Czytaj więcej...

Konkursy SMS

Kosztowna i nieuczciwa rozrywka

Statystyczny Polak wysyła tygodniowo 30 smsów i prowadzi 38 rozmów. Rekordziści piszą ponad 50 wiadomości*. Wiele z nich może być bardzo kosztownych, zwłaszcza, gdy są wstępem do udziału w konkursie. Zachęcają do tego popularni aktorzy, prezenterzy, wróżki w telewizyjnych czy radiowych reklamach. Nie wszystkie chwyty są jednak dozwolone. Prezes UOKiK prowadzi w tej chwili osiem postępowań w sprawie smsowych loterii...

Czytaj więcej...

Technologie płatności komórkowych

Smart Card Web Server

Dzięki nowej technologii, wykorzystującej zaawansowane karty Smart Card Web Server (SCWS) SIM firmy G&D, system łączności Telefónica O2 oraz aplikacje płatnicze Visa Europe, użytkownicy będą mogli przechowywać w jednym miejscu – na karcie SCWS SIM – wszelkie dane o płatnościach, hasła bezpieczeństwa a także tzw. interfejs użytkownika. Kartę SIM można przenosić pomiędzy telefonami komórkowymi działającymi w standardzie SCWS. Przy zmianie telefonu komórkowego klienci zachowają więc możliwość korzystania z usług Visa bez potrzeby instalowania nowego interfejsu czy aplikacji płatniczej.

Czytaj więcej...