Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Ranking smartfonów

Najpopularniejsze modele smartfonów

Są telefony, są smartfony. Jedni nie wyobrażają sobie bez nich życia inni nigdy ich nie będą używać - prognozy wskazują, że w 2015 roku będą stanowiły 65% naszego rynku urządzeń mobilnych. Smartfon (ang. smartphone) to najprościej mówiąc przenośne urządzenie mobilne łączące w sobie funkcjonalność telefonu komórkowego, komputera, aparatu fotograficznego, kamery video czy gps. W 2011 roku na świecie sprzedano ich ponad 490 mln, z czego ponad 3,3 mln w Polsce. Szacuje się, że jeszcze w tym roku udział smartfonów w polskim rynku telefonów komórkowych osiągnie 41%. O popularności tego segmentu telefonów komórkowych świadczą również statystyki porównywarek.

 

 

Które modele najbardziej przypadły Polakom do gustu? Porównywarka cen Nokaut przedstawia top 10 najczęściej poszukiwanych w styczniu 2012 roku smartfonów.

W styczniu 2012 roku cztery spośród ośmiu najpopularniejszych produktów prezentowanych na stronie głównej porównywarki nokaut.pl były smartfonami. Produkty te skupiają uwagę coraz większej liczby konsumentów. Na wzrost ich popularności duży wpływ ma stale rozwijany wachlarz funkcjonalności.

Jedna z nich działa na usługach ecommerce. Daje użytkownikom możliwość porównania cen poprzez zeskanowanie kodu kreskowego EAN lub QR podczas zakupów w sklepie stacjonarnym. Funkcjonalność ta cieszy się coraz większą popularnością - już 16% internautów co najmniej raz zrobiło zakupy w sieci, korzystając z urządzenia mobilnego (wg. raportu firmy Gemius). Taką możliwość daje klientom np. Nokaut Skaner - aplikacja dedykowana smartfonom pracującym na systemach operacyjnych android oraz iOS (Apple).

Czym różni się smartfon od popularnej komórki, już kilka lat temu dającej możliwość nie tylko dzwonienia i wysyłania smsów, ale i odtwarzania muzyki czy robienia zdjęć i nagrywania filmów? Podstawową różnicą jest wyposażenie smartfonów w system operacyjny dający możliwość instalowania aplikacji. Każdy z popularnych systemów operacyjnych - android, iOS czy symbian, daje użytkownikom możliwość instalowania tysięcy programów tego typu, w tym wielu bezpłatnie. Obecnie najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym jest android. Jednak to nie system operacyjny jest głównym kryterium wyboru smartfona przez internetowego klienta.

Model smartfona / Najniższa cena*

1. Nokia 500 / 495
2. Samsung 5830 Galaxy Ace / 619
3. Nokia N8 / 989
4. HTC WildFire S / 599
5. Sony Ericsson X8 Xperia / 459
6. Apple iPhone 4S 32 G / 3299
7. Nokia 700 / 945
8. Samsung S5330 Wave 2 Pro / 929
9. Sony Ericsson Xperia neo V / 845
10.Samsung Galaxy GT-i5510 / 499


Zestawienie popularności smartfonów wyszukiwanych w naszej porównywarce świadczy o tym, że osoby zainteresowane ich kupnem w pierwszej kolejności zwracają uwagę na cenę. Z tego właśnie powodu częściej sięgają po smartfony Nokii czy Samsunga, niż będącego cały czas synonimem smartfona iPhone’a, którego cena jest dla wielu zaporowa. Z modeli zajmujących trzy pierwsze miejsca w zestawieniu najpopularniejszych smartfonów, pierwsze miejsce należy do Nokii 500. Cena tego smartfona w porównaniu do dwóch kolejnych w rankingu popularności (Samsung GT-S5830 Galaxy Ace oraz Nokia N8) jest zdecydowanie niższa i to może znacznie wpływać na zwiększone zainteresowanie tym produktem.

---

*na dzień 15 II 2012Tagi

Bezpieczeństwo w Windows Vista Jak włączyć HSDPA? Legalizacja, Windows XP Professional, Vista Nowy wymiar Komunikacji,... Ochrona / Anty Spyware Ochrona / Firewall'e Programy Pocztowe Rynek telefoniczny - trendy... Skrypty PHP - CMS, Blog, Galerie Słowniki - Tłumaczenia - Translatory TOP LISTA - Free ANTYWIRUSÓW Wirusy Top Ranking - Zestawienie Wyniki wyszukiwania, onet, google, Wyszukiwarki, Wyszukiwarka, Statystyki, Frazy, Test, Ranking, e-mail