Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Tweak-Windows-Vista

Windows 7?

Windows Vista a XP

Kolejne sygnały w sprawie Visty, systemu, od którego premiery minęło już sporo czasu, a nad którym Microsoft nadal pracuje. Plotka głosi, że Microsoft wiedział o bardzo wielu niedoróbkach jeszcze przed premierą. Dlaczego w takim razie zdecydował się na szybkie wypuszczenie go na rynek? Steve Ballmer przyznał że prace nad Vistą nadal trwają, a także że Microsoft musi wyciągnąć nauczkę z jej wyjścia na rynek. Podczas szczytu w Seattle Ballmer odpierał namowy na „odchudzenie” Visty: „Vista jest większa od XP i większa pozostanie. Musimy się tylko upewnić, że nie będzie jeszcze większa”  Przyznał jednak, że zbyt wiele czasu zajęło,  

Czytaj więcej...

Vista Service Pack 1

Download - Service Pack Vista

Długo oczekiwany pierwszy zestaw poprawek dla systemu Windows Vista został udostępniony - można zainstalować go za pośrednictwem Windows Update lub ściągnąć w postaci pliku wykonywalnego ze stron firmy Microsoft. W ciągu kilku tygodni w sklepach powinny pojawić się też pudełkowe wersje Visty w wersjach OEM i BOX, posiadające zintegrowanego Service Packa 1. Możliwe, że po premierze SP1 nowy system dostanie wiatru w żagle. Wielu użytkowników, zwłaszcza biznesowych, czekało bowiem z instalacją Visty właśnie na premierę pierwszego zestawu poprawek. Jednak Service Pack 1 dla Visty może być kłopotliwy ...  

Czytaj więcej...

Windows Server 2008

Microsoft Event

Podczas spotkania inicjującego serię ponad 225 wydarzeń na całym świecie, w towarzystwie ponad 4000 klientów i partnerów, prezes firmy Microsoft Corporation, Steve Ballmer zaprezentował platformę aplikacyjną i infrastrukturę nowej generacji, obejmującą produkty Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Visual Studio 2008 i Microsoft SQL Server 2008. Polska premiera trzech nowych produktów odbyła się w Warszawie w klubie Platinium, bezpośrednio po światowej premierze w Los Angeles. Wzięli w niej udział najważniejsi klienci działający w Polsce, lokalni i globalni partnerzy firmy Microsoft oraz przedstawiciele mediów.  

Czytaj więcej...

Pierwsze dni IE8

Internet Explorer 8 beta 1

To dopiero pierwsze dni nowej przeglądarki Microsoftu, ale pierwsze znaki nie są pomyślne. Siódma wersja Internet Explorer stanowiła olbrzymi postęp w stosunku do poprzedniczki, co nie zmienia faktu, że nadal daleko jej było do standardów Firefox, która pozostała bardziej elastyczna, łatwiejsza w obsłudze i lepiej zabezpieczała prywatność danych. Teraz przyjrzyjmy się tej edycji IE, która wychodzi w momencie, kiedy Microsoft  walczy o zmianę swojego wizerunku i wprowadza strategię open-source, skupiając się na nowych standardach. Po pierwsze: Z IE8, tak jak z programem Beta, nie należy się spieszyć i instalować, o ile nie czujemy się rzeczywiście na to gotowi.  

Czytaj więcej...

Tweak Windows VISTA I

Poprawienie wydajności w Vista

Niektórych problemów z Vistą nie naprawisz za pomocą Service Pack czy upgrade’ów, bo stanowią one część systemu. Użytkownicy przyzwyczaili się do Windows XP i jego działania, tymczasem Vista w wielu miejscach działa inaczej. Dbając o twoje zdrowie i komfort psychiczny podam tutaj trzy sposoby na uczynienie Visty znośniejszą. Najpierw zajmijmy się UAC (Kontrola Konta Użytkownika). UAC w systemie Vista pozwala na określanie działań, wymagających zaawansowanych zezwoleń. Problem polega na tym że prawie każde działanie w Viście będzie wymagało takiego zezwolenia.  

Czytaj więcej...