Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Tweak-Windows-Vista

Wojna czy Pokój z UE?

O nowym „otwarciu” Microsoftu

Po październikowym „ukorzeniu się” Microsoftu przed Komisją Europejską można było oczekiwać chwilowego zawieszenia broni. Microsoft już w 2005 roku zobowiązywał się do ustępstw na rzecz otwierania swoich produktów na współpracę z produktami konkurencji. „Zależy nam na umożliwieniu programistom pracy z naszymi technologiami w połączeniu z oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, przy jednoczesnej obronie naszego prawa do zachowania własności intelektualnej” - pisano wówczas. Dziś jednak Microsoft zdaje się decydować na podzielenie tym prawem. 

Czytaj więcej...

Sprzedaż Windows Vista

Co nowego w Microsoft?

Przy okazji trwającego w Stanach Consumer Electronic Show (CES), Bill Gates podał wyniki sprzedaży Windows Vista. Od jej premiery mija rok i warto pokusić się o podsumowania. Dwanaście miesięcy to czas, w przeciągu którego firmie z Redmond udało się sprzedać 100 milionów kopii nowego systemu. Czy to dużo?

Mimo stumilionowej sprzedaży systemu, tylko 39% nowych PC'tów trafiło do użytkowników z preinstalowanym systemem Vista. Co gorsza, producent nie był w stanie przegonić wyniku sprzedaży Windows XP sprzed lat.  

Czytaj więcej...

Kaspersky Lab dla Visty

Network Access Protection Microsoftu

Microsoft Network Access Protection to technologia wspomagająca implementację polityki bezpieczeństwa wbudowana w systemy Windows Vista, Microsoft Windows XP oraz Windows Server 2008. Służy ona do zwiększania bezpieczeństwa sieci poprzez wymuszenie zgodności z zasadami bezpiecznego korzystania z komputerów. Przy użyciu technologii Network Access Protection administratorzy sieci mogą tworzyć własne profile ochrony obejmujące reguły,

Czytaj więcej...

Windows Service Pack 3 a Vista

Service Pack 3 dla Windows XP

Serwice Pack 3 dla Windows XP miał pojawić się pod koniec tego roku. Niestety firma Microsoft wydała jedynie testowa wersje tego pakietu, natomiast premiera wersji finalnej została przesunięta w okolice pierwszej połowy roku 2008. W testach przy pomocy programu OfficeBench grupa exo.performance.network wykazała dość zaskakujące wyniki w przeciwieństwie do wydanego niedawno Serwice Pack 1 dla Visty. Nowy zestaw łatek dla naszych XP-ków nie tylko naprawia znalezione dotychczas błędy systemowe, ale również wpływa w dosyć znaczący sposób na pracę z aplikacjami.

Czytaj więcej...

Microsoft's Multi-Touch komputer

Microsoft Surface - Multidotykowy komputer.


Microsoft zaprezentował na konferencji D-All Things Digital komputer do którego nie potrzeba klawiatury i myszy. Użytkownik kontaktuje się z nim przy pomocy dotyku.

Urządzenie można uznać za przełomowe. Microsoft Surface różni od tabletów PC duża powierzchnia robocza reagująca na jednoczesny dotyk palcami w wielu miejscach.

Czytaj więcej...