Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Tweak-Windows-Vista

WINDOWS Vista bliżej!

Vista już jest...

Po wypuszczeniu do Beta Testów systemu Vista Microsoft dla "zawodowców" udostępniono dla szerokiego grona użytkowników Windows Vista RC1. Oprogramowanie można pobrać z witryny Microsoft Connect, po zalogowaniu, numer kompilacji to 5600. 

Czytaj więcej...

Vista Windows - hakowane?

Jak złamano jądro - Windows Vista

Podczas konferencji Black Hat Joanna Rutkowska zaprezentowała sposób na obejście systemów zabezpieczających jądro systemu Windows Vista Beta 2.

Microsoft zakłada, że sterowniki, które będą korzystały w wersji x64 systemu Vista z jądra, muszą być podpisane. Rutkowskiej udało się natomiast zainstalować własne niepodpisane sterowniki. By tego dokonać Rutkowska wymusiła na systemie operacyjnym, by już załadowane sterowniki zaczął przechowywać w wirtualnej pamięci operacyjnej na dysku twardym.

Czytaj więcej...

Microsoft Virtual PC 2004 !

Virtual PC 2004 - bezpłatnie!

Microsoft niedawno udostępnił za darmo w sieci beta wersję systemu Windows Vista, udostępnił także za darmo Virtual PC 2004 - aplikacja ta pozwala na uruchamianie kilku systemów operacyjnych ma jednej maszynie PC.

Jest to sytuacja nietypowa,  gdyż firma z Redmond nie zrobiła z tego faktu żadnej sensacji, wydarzenia medialnego! :)Virtual PC 2004 został udostępniony w sieci całkowicie po cichu. Ciekawostką jest, iż Microsoft zapewnia wydanie Virtual PC 2007 kompatybilnego z Windows Vista na tej samej zasadzie co 2004, czyli za darmo.

Czytaj więcej...

Aktualizacje Windows

Łaty Microsoft Windows XP - a bezpieczeństwo USA!

Microsoft opublikował dwanaście łat, które mają naprawić 23 dziury występujące w firmowych produktach. Warto zainstalować te uzupełnienia systemu!

Amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) wydał niezwykłe oświadczenie, w którym zachęca użytkowników komputerów oraz administratorów sieci do jak najszybszego zainstalowania poprawek do systemu Windows. Większość luk została oceniona jako krytyczna, gdyż pozwala na zdalne uruchomienie kodu na zaatakowanym komputerze. W wielu wypadkach, aby doszło do zarażenia szkodliwym kodem, wystarczy wizyta na specjalnie spreparowanej witrynie bądź otwarcie dokumentu MS Office'a.

Czytaj więcej...

Windows Vista - Księga

The Book of Windows Vista

Na stronach Microsoft pojawiła się nowa wersja obszernego dokumentu Windows Vista Product Guide. The Book of Windows Vista - bo tak też nazywa się ten dokument -  przeznaczony jest osób testujących nową wersję systemu.

Czytaj więcej...