Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Tweak-Windows-Vista

Internet Explorer 8

Windows IE 8 Release Candidate 1

Windows Internet Explorer 8 to nowa wersja popularnej przeglądarki - wprowadza udoskonalone rozwiązania użytkowników i programistów. Ponadto Internet Explorer 8 posiada nowe mechanizmy i funkcje zwiększające bezpieczeństwo, szybkość działania i prostotę obsługi. Poniżej przedstawiamy krótkie opisy najważniejszych nowych bądź ulepszonych mechanizmów, które pojawiły się w przeglądarce Internet Explorer 8 Release Candidate 1 (RC1). Funkcje, które są nowością w wersji RC1 lub zostały znacząco udoskonalone od drugiej bety, zostały oznaczone gwiazdką (*). Wszystko to oznacza, że przeglądarka jest już prawie gotowa i po paru miesiącach testów jej finalna wersja powinna ujrzeć światło dzienne.

Czytaj więcej...

Nielegalne aukcje

Jak kupić nielegalny Windows? 

Zamknięciem jednej z większych aukcji internetowych oraz zatrzymaniem czterech osób zaowocowało przeszukanie dokonane przez Policję w sklepie komputerowym na Warszawskiej Ochocie. Sprzedający oferował tygodniowo setki systemów operacyjnych Windows na największym polskim portalu aukcyjnym. Jego aukcje wzbudziły podejrzenie za sprawą oferowanych cen oraz ilości wystawianych produktów. Cena podrobionego systemu Windows XP Professional zaczynała się od ok. 100 zł. W trakcie licytacji niejednokrotnie osiągała cenę zbliżoną do ceny oryginalnego oprogramowania.

Czytaj więcej...

Aplikacje roku 2008!

Ranking programów Microsoft

Microsoft poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na najlepsze rozwiązania komputerowe dla biznesu – „Aplikacja Roku 2008”, który organizowany jest dla firm tworzących oprogramowanie na platformach Microsoft. Najlepsze aplikacje tegorocznej edycji wyłoniło jury, w którego skład weszli przedstawiciele organizatorów – firmy Microsoft, Ośrodka Badawczego Rynku Informatycznego DiS, KPP Lewiatan oraz ośrodka szkoleniowego Integrall Technologies. W konkursie głosowało również ponad 3.500 klientów użytkujących zgłoszone do konkursu rozwiązania, a także laureaci poprzednich edycji konkursu zrzeszeni w Akademii Producentów Oprogramowania. 

Czytaj więcej...

Zarządzanie danymi

Microsoft SQL Server 2008

Microsoft udostępnił oprogramowanie Microsoft SQL Server 2008. Wersja 2008 oferuje nowe, rozbudowane możliwości, takie jak efektywne zarządzanie w oparciu o reguły, audyty, obsługa bardzo dużych hurtowni danych, dane geograficzne i przestrzenne oraz zaawansowane usługi raportowania i analizy. SQL Server 2008 jest bezpieczną, efektywną i inteligentną platformą niezbędną do obsługi aplikacji o znaczeniu krytycznym dla działalności firmy. Partnerzy i klienci pobrali już ponad 450 tysięcy kopii oprogramowania. W przygotowaniu jest obecnie ponad 75 dużych aplikacji oraz ponad 1350 mniejszych. Ich opracowywaniem na platformie SQL Server 2008 zajmuje się około 1000 niezależnych dostawców oprogramowania (ISV). 

Czytaj więcej...

Imagine Cup 2008

Konkurs rozstrzygnięty

Znane są już wyniki tegorocznego konkursu Microsoft Imagine Cup 2008 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, którego finał krajowy odbył się dzisiaj w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Zwycięzcą została drużyna Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zaprezentowała rozwiązanie LifeTracker, umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Zespół będzie reprezentował Polskę w finałach światowych, które odbędą się w Paryżu, we Francji. Microsoft Imagine Cup, w Polsce współorganizowany z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego,  

Czytaj więcej...