Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Aplikacje roku 2008!

Ranking programów Microsoft

Microsoft poinformował o rozstrzygnięciu konkursu na najlepsze rozwiązania komputerowe dla biznesu – „Aplikacja Roku 2008”, który organizowany jest dla firm tworzących oprogramowanie na platformach Microsoft. Najlepsze aplikacje tegorocznej edycji wyłoniło jury, w którego skład weszli przedstawiciele organizatorów – firmy Microsoft, Ośrodka Badawczego Rynku Informatycznego DiS, KPP Lewiatan oraz ośrodka szkoleniowego Integrall Technologies. W konkursie głosowało również ponad 3.500 klientów użytkujących zgłoszone do konkursu rozwiązania, a także laureaci poprzednich edycji konkursu zrzeszeni w Akademii Producentów Oprogramowania. 

"Najlepszy program komputerowy" ...


Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu i zdobywcą tytułu „Aplikacja Roku 2008” zostało rozwiązanie Proton firmy Sputnik Software. Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się podczas konferencji „Najbardziej Innowacyjne Rozwiązania IT roku 2008”, organizowanej pod patronatem organizatorów konkursu.


Uczestnicy konkursu startują w kilku kategoriach konkursowych: „Najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem 2008”, „Najlepszy serwis internetowy 2008”, „Innowacyjne rozwiązanie IT 2008”, a także w kategorii głównej – „Aplikacja Roku 2008”. W tegorocznej edycji zostały również przyznane wyróżnienia aplikacjom charakteryzującym się szczególnie wysoką jakością wykonania i architektury.

W kategorii „Najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem 2008” głosami użytkowników wygrał program „Ramzes” firmy Ramzes sp. z o.o. Aplikacja otrzymała również tytuł „Wybór użytkowników”. ”. „Aplikacja Ramzes to najwyższej jakości zintegrowany, nowoczesny system wspomagający zarządzanie dla sektora MSP. Aplikacja została doceniona nie tylko przez użytkowników, ale i przez opiniotwórcze instytucje, jak Stowarzyszenie Księgowych w Polsce (m.in. ”Rekomendacja dla Ksiąg Handlowych v. 01.25.01”) czy Business Centre Club („Medal Europejski dla produktu”)” – powiedziała Grażyna Sroczyńska, Prezes Zarządu Ramzes sp. z o.o.

W kategorii „Najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem 2008” głosami członków jury oraz Akademii zwyciężyła aplikacja TP-SANIT, firmy Logica Poland sp z o.o. TP-SANIT to system informatyczny do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem komunalnym w obszarze ekonomicznym i technicznym. Wymiana informacji na zewnątrz z instytucjami takimi, jak np. banki, geodezja, gmina odbywa się automatycznie.

Tytuł „Najlepszego serwisu internetowego roku 2008” głosami jury i Akademii został przyznany aplikacji Web Katalog 2 firmy Integra Software. Integra WEB Katalog to elektroniczny katalog części zamiennych z cennikiem dostawcy i systemem zamówieniowym, który jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej. Zawiera bazę ok. 45 000 pojazdów oraz dane dotyczące ponad 2 000 000 artykułów. „Pomimo, że rozwiązanie to jest portalem internetowym, interfejs użytkownika jest zbliżony szybkością pracy i funkcjonalnością do oprogramowania offline” – stwierdził Maciej Mioduszewski, właściciel firmy Integra Software.

„Najbardziej Innowacyjnym rozwiązaniem IT 2008” zdaniem jury oraz członków Akademii okazał się program P2Ware Planner 2008 firmy P2Ware. „Rozwiązanie stanowi pakiet aplikacji do zarządzania projektami i programami, dostosowanych odpowiednio do potrzeb początkujących i doświadczonych kierowników projektów, a także dla biur programów i projektów zarządzających wieloma projektami, angażującymi zasoby różnych organizacji. Inwestycja w ten pakiet zwróci się już w pierwszych tygodniach zarządzania projektami z jego wykorzystaniem” – powiedział Wiesław Kosieradzki, Prezes Zarządu Spółki P2Ware.

Zwycięzcą konkursu „Aplikacja Roku 2008” w opinii jury oraz publiczności zostało rozwiązanie Proton firmy Sputnik Software. „Proton” to system elektronicznego obiegu dokumentów dla urzędów administracji państwowej. Zastępuje tradycyjny sposób pracy z papierowymi dokumentami na poziomie przyjmowania i wysyłania korespondencji, załatwienia spraw, archiwizowania i innych czynności wynikających z instrukcji kancelaryjnej. Jeden z modułów systemu umożliwia składanie w urzędzie (przez Internet) dokumentów podpisanych elektronicznie” – przedstawia system Leszek Masłowski, Dyrektor Działu Produkcji i Rozwoju w firmie Sputnik Software Sp z o.o.

„Przy wyborze laureatów nie kierowaliśmy się tylko technologią, ale także potencjałem rynkowym rozwiązania. Nagroda w konkursie ma być biletem do sukcesu wyróżnionych firm” – powiedział Jacek Błoński, członek jury, a zarazem kierownik komórki Business Angels przy KPP Lewiatan oraz członek zarządu Światowej Konfederacji Business Angels.

W konkursie jury postanowiło przyznać również wyróżnienia dla rozwiązań charakteryzujących się szczególnie wysoką jakością wykonania i architektury.

Wyróżnienia w kategorii Innowacyjne rozwiązanie IT 2008 otrzymały aplikacje (w kolejności alfabetycznej):


1. Sello firmy Insert – wszechstronne narzędzie wspomagające sprzedaż w serwisach aukcyjnych. Zainstalowane na komputerze komunikuje się przez Internet z serwisami z rodziny Allegro.pl, wspierając sprzedawcę na wszystkich etapach obsługi aukcji.

2. Victoria Project Manager firmy Wektor Consulting s.c. Zdaniem Tomasza Weryńskiego, Kierownika ds. Programów i Projektów to „program do kompleksowej obsługi projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Victoria Project Manager to środowisko pracy wspomagające cały proces pracy z projektem od koncepcji, poprzez realizację, aż po ostateczne rozliczenie.”

3. Zootechnik Bydło firmy Agropower „jest programem zarządzającym produkcją bydła mlecznego i mięsnego. Praca odbywa się bezpośrednio na graficznym planie hodowli” – mówi Marcin Zakęs z firmy Agropower.

„Podczas wyboru najlepszych aplikacji, zwłaszcza tych dla małych i średnich przedsiębiorstw kierowaliśmy się jak najbogatszą funkcjonalnością połączoną z wygodnie zaprojektowanym interfejsem użytkownika” – informuje Andrzej Dyżewski, Dyrektor firmy badawczej DiS, członek jury.

Wyróżnienia w kategorii „Najlepszy program komputerowy wspomagający zarządzanie małym i średnim przedsiębiorstwem 2008” otrzymały aplikacje (wymienione w kolejności alfabetycznej):

1. JFitness.One, firmy Jcommerce, oprogramowanie komputerowe służące do kompleksowej obsługi fitness klubów, które dostarcza nie tylko narzędzia usprawniające relacje z klientem, ale również ułatwia realizację codziennych zadań.

2. Ready2Sell firmy FQS Poland Sp. z o.o. “(R2S) jest nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie Business Intelligence, przeznaczonym dla działów marketingu i sprzedaży przedsiębiorstw zajmujących się obsługą klientów detalicznych. Może być wykorzystany zarówno przez instytucje finansowe, takie jak banki czy firmy ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne czy wreszcie firmy zajmujące się marketingiem bezpośrednim (BTL). Podstawowym zadaniem systemu R2S jest wspomaganie działów marketingu z dotarciem do klienta z najodpowiedniejszą dla niego ofertą produktów” – powiedział Sebastian Gurgul, Software Development Director w firmie FQS Poland Sp z o.o.

3. Sente MWS for Pocket PC, firmy SENTE Systemy Informatyczne Sp. z o.o.

„Podczas prac jury szczególnie przyglądaliśmy się architekturze rozwiązania, pod względem wydajności, dalszego rozwoju i skalowalności” – relacjonuje Artur Jedynak, członek jury, inżynier, konsultant IT, prezes zarządu ośrodka szkoleniowego Integrall Technologies.

W kategorii „Najlepszy serwis internetowy roku 2008” wyróżnienia uzyskały ex equo rozwiązania LECHTV, firmy Insys, telewizja internetowa klubu piłkarskiego KKS Lech Poznań oraz portal Redlink.pl firmy Vercom sp z o.o., platforma komunikacyjna działająca w modelu Saas (Software as a Service), przeznaczona do realizacji wszelkiego rodzaju kampanii marketingowych, informacyjnych oraz promocyjnych.

Jury postanowiło przyznać także wyróżnienia dla firm, które były najbliżej zwycięstwa w konkursie na najlepszą aplikację. Nagrodę w kategorii Aplikacja Roku 2008 – wyróżnienie otrzymały aplikacje (w kolejności alfabetycznej):

1. eTeacher MC, firmy Nahlik Soft. „eTeacher MC to program typu edutainment do nauki języka angielskiego. Dostępny jest zarówno jako serwis on-line dla Media Center, serwis on-line dla Silverlight 2.0 oraz jako lokalna aplikacja desktopowa. Posiada certyfikat Microsoft „Certified for Windows Vista” – powiedział Krzysztof Nahlik, właściciel firmy Nahlik Soft.

2. nVision firmy Axence to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania sieciami. Automatycznie wykrywa sieci i prezentuje je na interaktywnych mapach graficznych. Monitoruje najważniejsze elementy infrastruktury sieciowej. Program umożliwia inwentaryzację sprzętu i oprogramowania, a także monitorowanie aktywności użytkowników.
---