Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Tweak-Windows-Vista

Windows 8

Przyszedł nowy Windows?


Z sondażu przeprowadzonego przez firmę Avast wśród 135 tys. użytkowników „windows", jedynie 9% wyraziło zainteresowanie kupnem nowego systemu, podczas gdy 74% nie zamierza niczego aktualizować w najbliższej przyszłości. Co gorsze dla Microsoftu, połowa z tych zainteresowanych zmianami gotowa jest wybrać się do sklepu Apple'a ...

Czytaj więcej...

Windows 7 sprzedaż

Kondycja nowego systemu operacyjnego

Na konferencji Tech Morgan Stanley, Peter Klien z Microsoft ogłosił, że 90 mln licencji Windows 7 zostało sprzedanych do tej pory, co czyni go najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii. Microsoft udostępnił Windows 7 dnia 22 października 2009. System operacyjny otrzymał pochwałę od konsumentów, przedsiębiorców i mediów dzięki udanej kampanii PR.

Czytaj więcej...

Microsoft Windows 7 RC

Windows 7 a Vista

Windows 7 ma być znacznie szybszy od Visty. Tak zapewnia Microsoft. Są zwolennicy, są też sceptycy. Z testów przeprowadzonych przez amerykańskiego PCWorlda wynika, że przeciętny użytkownik nie zauważy powalającej różnicy między "siódemką" a Vistą. W tworzeniu nowego systemu operacyjnego Windows7, inżynierowie producenta z Redmond postanowili uwzględnić dotychczasowe uwagi użytkowników.

Czytaj więcej...

Ceny Windows 7

Wejście i promocja nowego systemu

Podobnie jak jego poprzedniczka Vista, Windows 7 będzie sprzedawany nie tylko w różnych wersjach (Starter, Home Basic, Home Premium, Professional, Enterprise, Ultimate) i w dwóch wariantach bitowych (32- i 64-bitowej), ale też z różnymi modelami licencjonowania: dla przykładu Starter będzie przeznaczony wyłącznie dla producentów komputerów stosujących licencje OEM, którzy będą mogli preinstalować system na nowych komputerach.

Czytaj więcej...

Windows 7 cd

System o architekturze 64 bitowej

Microsoft stwierdził - podstawową edycją systemu Windows powinna być wersja 64-bitowa. Ponad 25 proc. komputerów wykorzystujących Vistę na terenie Stanów Zjednoczonych korzystało pod koniec 2008 r. z edycji 64-bitowej. W związku z przesiadką na 64-bitowy system wiązało się kilka argumentów. Najczęstszym były relatywnie tanie pamięci DDR2 - użytkownicy kupowali 4 GB lub więcej RAM-u i wówczas, by móc wykorzystać taką ilość, wybierali system 64-bitowy. Jon DeVaan z Microsoftu potwierdza taką opinię: "Jeśli chodzi o nasz punkt widzenia, wierzymy że przełamaliśmy już tę barierę i 64-bitowe systemy zagościły w naszych komputerach na dobre."

Czytaj więcej...