Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Windows 7 sprzedaż

Kondycja nowego systemu operacyjnego

Na konferencji Tech Morgan Stanley, Peter Klien z Microsoft ogłosił, że 90 mln licencji Windows 7 zostało sprzedanych do tej pory, co czyni go najszybciej sprzedającym się systemem operacyjnym w historii. Microsoft udostępnił Windows 7 dnia 22 października 2009. System operacyjny otrzymał pochwałę od konsumentów, przedsiębiorców i mediów dzięki udanej kampanii PR.

Wzrost Windows 7

W listopadzie 2009, Windows 7 udało się prześcignąć akcję Apple Snow Leopard w zaledwie dwa tygodnie. Na początku lutego okazało się, że Windows 7 nie osiągnął 10% udziału w rynku w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Jeszcze w tym roku najnowszy system Microsoftu został sprzedany 30 milionów razy. W ostatnim kwartale wartość sprzedaży Windows 7 sięgnęła 6,9 miliarda dolarów, co przełożyło się na 5,4 miliarda USD dochodu.

XP przechodzi wreszcie do lamusa...

Wzrost sprzedaży Windowsa 7 odbywa się przede wszystkim kosztem Windowsa XP - ten drugi system stracił od czasu premiery najnowszego OS dziesięć punktów procentowych. Wynika to zapewne z zakrojonej na szeroką skalę akcji sprzedawania nowego systemu wraz ze sprzętem. Konsumenci wykorzystują więc pojawienie się Windowsa 7 do wymiany komputera.

Windows 7 był systemem oczekiwanym

- powód był prosty - Vista nie spełniła pokładanych w niej oczekiwań, zarówno konsumentów, jak i samej korporacji Microsoft. Wielu użytkowników komputerów wolało nie porzucać dobrze radzącego sobie Windowsa XP na rzecz produktu, który potrzebował dużych zasobów systemowych, by działać. Nie mówiąc już o sporych problemach z kompatybilnością sprzętu i oprogramowania w początkowej fazie. Nowy sprzęt wszedł do sklepów i domów użytkowników. W końcu Windows 7 miał być inny...

To największe nieporozumienie w historii systemów operacyjnych ;-) Zdobywająca popularność siódemka to "bliźniak" Visty... Różnice są - powiedzmy sobie szczerze - kosmetyczne.

Peter Klein uważa, że dzięki ograniczeniu wydatków o 3 miliardy dolarów i zwolnieniu 5000 osób firma jest dobrze przygotowana na wychodzenie światowej ekonomii z kryzysu. Klein potwierdził również wyciek danych o Office 2010 Technology. Chce przekonać aby użytkownicy nie czekali na MS Office 2010. Każdy, podobno kto kupi Office 2007 otrzyma specjalny kupon uprawniający do przeprowadzenia za darmo bądź po obniżonych cenach aktualizacji do nowszej wersji pakietu.