Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

www.live.com Microsoft

Live - wyszukuje...!

Microsoft walczy o swoją pozycję na rynku wyszukiwania – w ostatnim liczącym się sektorze rynku IT gdzie pozostaje nadal daleko za konkurencją. Po planach przejęcia Yahoo! pojawiła się nowa strategia: eksperymentowania z tym, co teraz aktualnie uznaje się za standard wyszukiwania, a co być może odejdzie wkrótce w przeszłość. Szef Windows Live search obiecał, że firma podejmie wszelkie technologiczne wysiłki, żeby pobić Google. Po latach obserwacji tego, jak wygląda wyszukiwanie w Google, firma będzie musiała bardziej się starać, żeby mieć szansę zagrozić potężnemu liderowi rynku wyszukiwania, jakim jest Google.  

Czytaj więcej...

UE i wyszukiwarki

Wyszukiwarki dostały ostrzeżenie

Być może nastąpi pewien przełom w rozumieniu prywatności danych w Internecie. Data Protection Working Party, ciało doradcze Komisji Europejskiej ds. ochrony danych, ogłosiło raport w sprawie wykorzystywania danych przez wyszukiwarki. 
„Wyszukiwarki powinny czyścić dane osobowe w ciągu 6 miesięcy” – ogłoszono w raporcie.  Istnieje duża szansa, że Komisja przyjmie ten postulat, co doprowadzi do konfliktu z takimi gigantami jak Google, Yahoo czy MSN. Google i MSN czyszczą dane osobowe po 18 miesiącach, Yahoo – po 13. Komisja uznała dotychczasowe wysiłki firm w zakresie ochrony danych za niewystarczające.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka Quaero

Wyszukiwarka europejska!

Quareo jest projektem rozwoju techniki indeksowania multimediów i grafiki na podobnej zasadzie, na jakiej Google indeksuje pliki tekstowe. Na powstanie pomysłu Quaero złożyło się wiele czynników. Pomysł projektu narodził się we Francji i tam też ma najwięcej entuzjastów. Francja, tradycyjnie walcząca o silną pozycję w europejskiej awangardzie, ma nadzieję na stworzenie systemu, który będzie konkurencyjny nawet wobec gigantów amerykańskich. Projekt został ogłoszony przez J. Chiraca  w 2005 roku i od tego czasu jest wspierany przez rządy Francji i Niemiec. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dwaj strategiczni partnerzy ekonomiczni od początku istnienia Wspólnot Europejskich 

Czytaj więcej...

Internet w Rosji

Polityka dotycząca Internetu

„Rosja powinna wypracować wyważoną politykę dotyczącą Internetu” – powiedział prezydent Rosji Dymitr Miedwiediew, w wypowiedzi która może uspokajać obawy, jakoby planowane było ograniczenie wolności słowa w Internecie. Padają liczne zarzuty, że władze rosyjskie starają się zaostrzyć ograniczenia Internetu, który stanowi tętniące życiem forum do dyskusji w kraju, w którym media mainstreamu są życzliwe wobec Kremla. Uważa się, że Miedwiediew, jako protegowany byłego Prezydenta Władmira Putina, będzie kontynuował jego politykę. Oficjalnie Putinowi zależało jedynie na takiej kontroli, która „zlikwidowałaby z Internetu pornografię dziecięcą i przestępstwa finansowe.”,

Czytaj więcej...

Portal internetowy MSN

Wersja beta MSN dostępna

Microsoft poinformował o udostępnieniu wersji beta polskiej edycji znanego międzynarodowego portalu internetowego – MSN. Oficjalna premiera polskiej wersji MSN odbędzie się wiosną 2008 roku. Microsoft prowadzi dalsze prace nad rozwojem portalu i jego zawartości, rozbudowując kanały i moduły oraz poszerzając zawartość merytoryczną. Prace mają na celu stworzenie w pełni funkcjonalnego i odpowiadającego na oczekiwania polskich użytkowników produktu internetowego. W tym celu firma planuje zbierać opinie i uwagi użytkowników testowej wersji beta, którzy będą mogli podzielić się z Microsoft swoimi doświadczeniami z pracy z portalem.  

Czytaj więcej...