Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Domeny w Polsce 2008

Rynek Domen Internetowych

System nazw domenowych (DNS) powstał w 1984 roku za sprawą dwóch amerykańskich naukowców - Jona Postela i Paula Mockapetrisa. W następnym roku rozpoczęła się rejestracja popularnych domen najwyższego poziomu, czyli m.in.: .com, .org, .edu i .gov. Pierwszą domeną komercyjną była „symbolics.com”, utworzona 15 marca 1985 roku. W kwietniu tego samego roku zarejestrowane zostały pierwsze adresy z .edu (cmu.edu, purdue.edu, ucla.edu), w czerwcu z .gov (css.gov), a miesiąc później pojawiła się pierwsza domena z rozszerzeniem .org (mitre.org).
 

Czytaj więcej...

Przyszłość Microsoftu w Internecie

Jak inwestować w przyszłość?

Software Microsoftu jest coraz lepszy, co oznacza, że użytkownikom coraz trudniej jest przekonać się do instalacji najnowszych wersji. Tym trudniej, że Google dostarcza podstawowe oprogramowanie dla biura zupełnie za darmo. Niech nawet oprogramowanie Google będzie bardzo podstawowe, ale nadaje się do większości zadań, szczególnie kiedy weźmie się pod uwagę, że ludzie spędzają 80% czasu korzystając z zaledwie 20% funkcji pakietów takich jak Microsoft. Można się upierać, że Google dostarcza tych 20 procent.  

Czytaj więcej...

Prywatność w wyszukiwarkach

Ochrona prywatności w Ask

   
W dobie ochrony prywatności na stronach www i serwisach wyszukiwawczych, jedna z liczacych się witryn w stanach zjednoczonych ask.com wprowadziła nową usłgę dla internautów - dzięki której może podbić serca użytkowników i podnieść swoją popularność - AskEraser. AskEraser umożliwia użytkownikom wybór i podjęcie decyzji nad tym jakie ślady zostawiają w sieci. AskEraser umożliwia kasowanie danych dotyczących zapytań z wyszukiwań w serwerach wyszukiwarki między innymi:

Czytaj więcej...

Knol Google

Nowa Wikipedia - Knol,

czyli „unit for knowledge” – taką nazwę nosi nowy projekt amerykańskiego giganta internetowego Google. Przedsięwzięcie amerykańskiej firmy będzie portalem analogicznym do Wikipedii. Podobnie jak w przypadku najpopularniejszej niekomercyjnej strony świata, wszystkie hasła będą generowane przez użytkowników. W tym celu wykorzystane zostaną narzędzia opracowane przez Google służące do szybkiej edycji artykułów. Główną różnicą jednak będzie obecność pełnych profili autorów haseł,

Czytaj więcej...

AOL w Polsce

Światowy gigant web AOL wchodzi do Polski.

Polska wersja portalu AOL (do niedawna America Online) należącego do koncernu Time Warner startuje w Polsce. AOL ma już swoje lokalizacje m.in. w Szwajcarii, Holandii, Włoszech, Szwecji i Austrii. Szczegóły debiutu Amerykanie przedstawią w przyszłym tygodniu na konferencji zapowiedzianej na 12 grudnia.

Na razie firma odmawia ujawnienia planów ekspansji w naszym kraju. Amerykański potentat powalczy z rodzimymi portalami o ponad 400 mln zł wpływów z internetowych reklam.

Czytaj więcej...