Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Co z Google PageRank?

W ostatnich dniach PageRank znanych stron wyraźnie spadł.

Są wśród nich dobrze znane blogi takie jak: Engadget, Joystiq oraz The Unofficial Apple Weblog. Spadek PageRank zanotowały również znane serwisy informacyjne takie jak Forbes.com oraz WashingtonPost.com (spadek PR z 7 na 5). W ubiegłym tygodniu Google PageRank kilku znanych stron i blogów wyraźnie spadł. W Sieci mówi się o tym, że Google atakuje w strony udostępniające płatne linki. Przedstawiciele kalifornijskiej firmy twierdzą natomiast, że powody spadków mogą być różne. 

Czytaj więcej...

Google ma 10 lat

Inicjatywy wyszukiwarki Google

Jak na tak młody wiek wyszukiwarka i firma jest całkiem dorosła. Trudno znaleźć usługę internetową, której Google nie oferuje. Firma prowadzi m. in. blogowisko - Blogger, serwis z książkami - Google Book Search, mapy ziemi - Google Maps, księżyca i marsa - Google Moon i Google Mars, materiały edukacyjne - Google Scholar. Nazwa domeny Google.com odnosi się do słowa "googol". Jest to termin oznaczający liczbę 10100, który został spopularyzowany przez matematyka Edwarda Kasnera.

Czytaj więcej...

Monitoring stron internetowych

WatchScript monitoruje polskie strony www.


WatchScript to nowa aplikacja przeznaczona do monitorowania dostępności stron www, serwerów oraz aplikacji internetowych, wprowadzona na polski rynek przez firmę Idego z Gdyni. System monitoringu WatchScript przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu sprawdza dostępność i monitoruje zachowanie serwerów internetowych.

Czytaj więcej...

Najdroższe domeny na świecie

Transakcje domenowe


Najlepsze transakcje domenowe mają miejsce głównie w USA. Ale wbrew pozorom Polska jest coraz bliżej światowych rekordów. - Już dzisiaj rodzime instytucje finansowe gotowe są do kupowania domen za 200-300 tys. Euro. Jeśli nie dojdzie do poważniejszego załamania gospodarczego, jeszcze przed 2010 rokiem możemy być świadkami zakupu przez polską firmę domeny za 1 mln dolarów - przekonuje Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Czytaj więcej...

Przeglądarka Opera w Polsce

Onet strategicznym partnerem Opery


Grupa Onet.pl i Opera Software nawiązały współpracę, która zaowocowała nową ofertą skierowaną do specjalnie do polskich użytkowników. Współpraca obu spółek inauguruje oficjalne wejście Opery na polski rynek. Opera Software to pionier wśród dostawców rozwiązań informatycznych.

Czytaj więcej...