Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Firefox 2.0 - Wieści!

Firefox 2.0 Beta 2 jest już dostępny na polskiej stronie 

... poświęconej tej przeglądarce. W najnowszej wersji znajdziemy kilka konkretnych zmian i modyfikcji. To co istotne to m.in. od strony wizualnej - zmiany głównego domyślnego motywu. Wbudowano zapowiadane wcześniej zabezpieczenie przed phishingiem oraz obsługę podpowiedzi w pasku wyszukiwania Google. Bardzo przydatnymi usprawnieniami są: sprawdzanie pisowni w formularzach oraz zapamiętywanie sesji.

Czytaj więcej...

Wyszukiwanie Internauty

Internauci wyszukują tylko do trzeciego linku


Według badań
Jupiter Research i iProspect internauci używający wyszukiwarek sprawdzają tylko do trzech pierwszych podanych linków - podał w czwartek serwis BBC News.

Czytaj więcej...

Search e-commerce - znajdź sklep

Shopping Search Engines / Wyszukiwanie najlepszej ceny

TOP E-COMMERCE

 Poniżej przedstawiamy sieciowe adresy najlepszych wyszukiwarek produktów - serwisów porównujących ceny sklepów internetowych. Potrafią na bieżąco wybrać najlepszą ofertę, często usystematyzować ją - zgodnie z naszymi preferencjami. Warto pamiętać, że wyszukiwarki (porównywarki) cen zarabiają między innymi na sponsorowanym podniesieniu w rankingu określonego sklepu czy marki...

Czytaj więcej...

Rejestracje domen EU

Domena ".eu" coraz popularniejsza na świecie!


Udostępniona w kwietniu europejska domena internetowa ".eu" cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Po niespełna dwóch miesiącach funkcjonowania jest na ósmym miejscu wśród najczęściej wybieranych przez Internautów - podano we wtorek w Brukseli.

Czytaj więcej...

Mega - Wyszukiwarki!

METAWYSZUKIWARKI - ZAAWANSOWANE NARZĘDZIA POSZUKIWANIA

METACRAWLERS and METASEARCH Engines

Poniżej zestawienie najważniejszych metawyszukiwarek. Są naprawdę skuteczne, korzystają z "pożyczonych" mechanizmów wyszukiwania, niektóre wspierają się własnymi "silnikami". Praktycznie posiłkują się więc wszystkimi i powszechnie znanymi metodami indexowania sieci.


Czytaj więcej...