Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Tajemnice Wyszukiwarki Google

 Pozycjonowanie w Google ciąg dalszy...

 

Na początku trochę historii, nie wszyscy zdają sobie sprawę, iż wyszukiwarka Google ma 10 lat! Założyli ją w 1996 roku  Larry Page i Sergiey Brina. Poza okresem pionierskim, niemal od początku założono, że kolejność wyświetlających się witryn internetowych powinna być oparta na matematycznej analizie zależności pomiędzy nimi,

Czytaj więcej...

Polskie wyszukiwarki - Rejestracja

Rejestracja i dodanie strony WWW w polskim Internecie, czyli...
Gdzie należy dodać swoją stronę do wyszukiwarki, by zwiększyć szansę na odszukanie jej przez Internautów w zasobach sieci?!

Czytaj więcej...

Olimpiada - Sport i WWW

 Stronę WWW Olimpiady Zimowej w Turynie odwiedza  1,5 mln ludzi tygodniowo!

Stronę internetową Torino2006.com odwiedza co tydzień około 1,5 mln nowych internautów. Najwięcej - 748 tys. - trafia na tę stronę z USA, gdzie zajmuje drugie miejsce w rankingu stron sportowych jak poinformowały portale zdnet.com / CNN.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarki

Webspiders - Robots - Search Engines 

Wyszukiwarki są nieocenionym narzędziem przy poruszaniu się po zasobach internetu.

WYSZUKIWANIE  - DODAWANIE DO KATALOGÓW - INDEXOWANIE

Każda z nich przeszukuje różne obszary stosując różne technologie lecz ich działanie, z punktu widzenia użytkownika, opiera się na tych samych zasadach - na wpisaniu słów nazywanych też frazami wyszukiwania - wówczas otrzymujemy wynik w postaci listy stron WWW. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze światowe wyszukiwarki i katalogi. Zestawienie jest wstępne, ale już pozwoli na ocenę ogromu zasobów sieci i mnogości narzędzi które są w niej udostępnione, a wszystko tylko po to - by interesujące i konkretne informacje odszukać, wydobyć z niepoliczlanych zasobów! W zestawieniu znajdziecie wszystkie najważniejsze search'ery i katalogi Światowego  Internetu. Oczywiście by zwiększyć możliwość "zindexowania" waszych stron WWW, warto do wielu z nich "dodać" tworzone witryny!

Czytaj więcej...

Rydzyk.pl niezła "jazda"...

  100 mln zł za domenę rydzyk.pl

Maciej - student, pomyślał: Czemu nie spróbować? :)
Spróbował - cena wywoławcza 500 zł, pierwsza licytacja zakończyła się kwotą 100 mln zł - taką sumę chciał zapłacić za domenę www.rydzyk.pl jeden z Internautów - jak poinformowała wszystkich "Gazeta Poznańska".

Czytaj więcej...