Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Kobieta i Mężczyzna w Internecie!

Jak to jest? Czyli podsumowanie badawcze... Roku 2005! :) 

My mężczyźni częściej szukamy w sieci najnowszych wiadomości, notowań biznesowych - kursów walut, giełdy, trendów, sportu oraz pornografii...

Co z kobietami? Potwierdziły się badania Infero - kobiet jest taka sama liczba w sieci - co nas facetów!

Piękniejsza część populacji szuka - porad zdrowotnych i religijnych, znajomości i romansu... Tak wynika z amerykańskich badań profilu użytkowników sieci WWW. Raport, przygotowany przez Pew Internet&American Life Project, uwzględnia dane z ankiet przeprowadzonych wśród amerykańskich Internautów w latach 2000-2005. W samym roku 2005 wzięło w nich udział prawie 6,5 tys. osób.

Czytaj więcej...

Internet bezpłatny?

Piszący o historii Internetu odróżniają czasem Internet "akademicki" od "komercyjnego". Ten pierwszy, finansowany był ze środków publicznych (głównie USA) i zdominowany przez środowiska akademickie, zarówno co do zasobów, jak i sposobu korzystania z nich. Drugim wcieleniem jest Internet zdominowany przez masowego użytkownika, nazywany "komercyjnym".

Czytaj więcej...

Czym jest Internet?

Internet, dziecko amerykańskich generałów i naukowców przełomu lat 70. i 80, pomyślany był jako kanał wymiany informacji nie do opanowania przez wroga.

Biblioteka czy wysypisko?

Wydawało się jednak, że nad samą informacją da się zapanować.

Czytaj więcej...

Historia WWW

 Powstanie World Wide Web

Pojęcia WWW i Internet są dziś często utożsamiane. Nic dziwnego, skoro WWW oferuje nawet swoją pocztę elektroniczną. Termin Internet zaczyna znaczyć wyłącznie infrastrukturę, na której oparta jest sieć WWW.

Czytaj więcej...

Wyszukiwanie w sieci

Internet i zasoby world wide web zawierają ogromną ilość danych! Informacji z każdej dziedziny ludziego poznania...

Gdzie szukać?

Na charakterystyczne okienko wyszukiwania można natknąć się niemal wszędzie. Najczęściej dotyczy ono zasobów danej witryny i uzupełnia nawigację po niej. Na wyszukiwaniu oparte są zasoby referencyjne: encyklopedie, katalogi, sklepy.

Czytaj więcej...