Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Wyszukiwarka Bing

Czego boi się Googole?

Microsoft mówiąc o Bing nie używa terminu "search engine" silnik wyszukiwania, ale określa go jako "decision engine" (silnik podejmowania decyzji). Zadaniem Bing ma być znaczne przyśpieszenie i ułatwienie wyszukiwania, aby użytkownik mógł szybciej i lepiej podejmować decyzje dotyczące zakupów towarów, usług, wycieczek i zdrowia.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka dla firmy

Wyszukiwarka dedykowana dla MŚP

NetSprint.pl oferuje rozwiązanie wyszukiwawcze NetSprint Site przystosowane specjalnie do potrzeb firm z sektora MŚP. Rozwiązanie wyróżnia się bardzo krótkim czasem wdrożenia, zaawansowanymi funkcjonalnościami w standardzie oraz atrakcyjną ceną. Nowa wersja produktu NetSprint Site przeznaczona jest dla przedsiębiorstw średniej wielkości, które chcą w efektywny sposób wykorzystać treści na swojej stronie internetowej i dotrzeć za jej pomocą do potencjalnych klientów. Wyszukiwarka, jako podstawowy element nawigacji, jest jednocześnie kluczowym elementem, który pozawala zatrzymać klienta na stronie internetowej danej firmy. Ponadto, znacznie zwiększa jej odwiedzalność.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarki połączone

Ujednolicenie wyników szukania

Wyszukiwarka NetSprint.pl oraz portal Wirtualna Polska połączyły platformy sprzętowe. W wyniku operacji internauci mają możliwość przeszukiwania znacznie większej bazy polskich dokumentów. Dodatkowo wzrosła też skuteczność walki ze spamem w wynikach wyszukiwania. Wirtualna Polska współpracuje z firmą NetSprint od 2002 roku. Mimo stosowania tej samej technologii wyszukiwawczej firmy utrzymywały dotąd oddzielne platformy sprzętowe oraz stosowały zróżnicowane algorytmy wpływające na pozycję stron w wynikach wyszukiwania. Efektem zacieśnienia współpracy przez partnerów jest ujednolicenie wyników szukania 

Czytaj więcej...

Najpopularniejsze w wyszukiwarce

Mistrzostwa Europy, Doda i Jozin z Bazin

NetSprint.pl wspólnie z Wirtualną Polską przygotowały kolejne zestawienie najpopularniejszych zapytań zadanych wyszukiwarce NetSprint. Analizie poddano wszystkie wyrażenia wpisane do wyszukiwarki od początku stycznia do końca czerwca 2008r. Zestawienie najpopularniejszych zapytań, czyli tak zwane „Najpopy”, wyraźnie pokazuje tendencje w kształtowaniu się zainteresowań polskich internautów. W kategorii najpopularniejszych wydarzeń półrocza zdecydowanie zwyciężyły dwie imprezy sportowe szczególnie istotne dla Polaków – Euro 2008 i Euro 2012. Spore zainteresowanie internautów budziły również święta – w tym wypadku wielkanocne –  

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka Yahoo!

Raport zysków i strat

Microsoft wycofał się z oferty przejęcia Yahoo! po trzech miesiącach napiętych negocjacji i niepewności. Kto wychodzi z tego z korzyścią a kto woli o całym incydencie zapomnieć? Oto wygrani i przegrani niedoszłej fuzji. Wygrani: * Szef Yahoo!, Jerry Yang, zostanie na stanowisku bez lęku, że zostanie jednym z podwładnych Microsoft albo w ogóle się go pozbędą, kiedy Microsoft postraszy udziałowców zwolnieniami kadry Yahoo. Niemniej Yang jest nadal jest pod presją. Na wielu udziałowcach nie zrobił wrażenia fakt, że Yang zignorował ofertę Microsoftu, a dwa towarzystwa emerytalne z Detroit już pozwały firmę za zawód sprawiony inwestorom. Będzie musiał teraz udowodnić, że miał rację, odrzucając propozycję Microsoftu. 

Czytaj więcej...