Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki & WWW

Błędy twórców stron WWW

Czyli dlaczego klient rezygnuje z oferty

Największa ilość błędów dotyczy głównie firmowych serwisów sektora MŚP oraz instytucji publicznych. W większości wypadków witryny internetowe tych dwóch grup cechuje niski poziom funkcjonalności, a także mało atrakcyjna forma graficzna. W mniejszym stopniu problemy umieszczone na liście „10 grzechów głównych polskich serwisów WWW” dotyczą międzynarodowych korporacji i spółek giełdowych, choć niestety - jak wskazują eksperci Fortune Cookie - nie jest to reguła.

 

Czytaj więcej...

Społeczności internetowe w liczbach

50 danych opisujących sieciowe szaleństwo

Sara Evans (wraz ze swoja ekipą) zebrała w swoim blogu "Commentz" sporą ilość statystyk związanych z tematem "portale społecznościowe a PR" i użytkownicy internetu. Najciekawsze marketingowo dane przedstawiła czytelnikom adage.com - nie wszystkie udało się zweryfikować, ale ich wydźwięk jest porażający, nasze życie przenosi się do świata wirtualnego.

 

Czytaj więcej...

Usability na stronie

Web-usability w firmie


Użyteczność www
to mody termin, który w świecie online cieszy się coraz większą popularnością. Zbudowanie funkcjonalnego serwisu, jest dla organizacji kluczowym czynnikiem, który decydował będzie o jakości jej komunikacji z klientem. Jeżeli firmowa witryna nie zwróci na siebie uwagi to użytkownik nie tylko zrezygnuje z zapoznawania się z jej treścią, lecz także nigdy więcej na nią nie powróci.

Czytaj więcej...

Domeny w rewolucji

Natarcie nowych domen

Właściciele marek będą mogli zakładać własne domeny np. .apple, .coke .marlboro – jest to największa jak dotąd rewolucja jeżeli chodzi o sieciowe adresy stron WWW. Po okresie przygotowań i sporów ICANN, organ koordynujący nazwy w Internecie, ma zaaprobować to rozwiązanie na specjalnym posiedzeniu, które odbędzie się w Singapurze. Marki zostaną uratowane przed Cybersquatting ...

Czytaj więcej...

Porozumienie Microsoft i Yahoo

Reklama wyszukiwarek

Firmy zawarły porozumienie dotyczące rynku reklamowego. Nie dojdzie do spektakularnego przejęcia, w perspektywie kilku lat może jednak zaostrzyć się walka z liderem rynku - Google. Umowa między firmami została zawarta na okres dziesięciu lat. W tym czasie Microsoft będzie wyłącznym posiadaczem praw do silnika wyszukiwarki Yahoo,

Czytaj więcej...