Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Społeczności internetowe w liczbach

50 danych opisujących sieciowe szaleństwo

Sara Evans (wraz ze swoja ekipą) zebrała w swoim blogu "Commentz" sporą ilość statystyk związanych z tematem "portale społecznościowe a PR" i użytkownicy internetu. Najciekawsze marketingowo dane przedstawiła czytelnikom adage.com - nie wszystkie udało się zweryfikować, ale ich wydźwięk jest porażający, nasze życie przenosi się do świata wirtualnego.

 


1. "Co szósta minuta spędzana w sieci w Stanach Zjednoczonych poświęcana jest na social media" (Journalism.co.uk)

2. "77% użytkowników dzieli się upodobaniami do programów TV poprzez portale społecznościowe; 65% używa ich, by bronić ulubionych audycji przed zdjęciem z anteny; a 35% próbuje za pośrednictwem sieci zachęcić znajomych do obejrzenia swoich ulubionych programów." (badania TVGuide.com poprzez TVNewsCheck.com)

3. "Użytkownicy Facebooka są generalnie bardziej ufni niż osoby 'nieinternetowe'. Według Pew 43% uczestników badania było bardziej skłonnych uznać, że większość ludzi jest godna zaufania." (Pew Internet poprzez Social Media Club)

4. "22% brytyjskich [babć i] dziadków używa portali społecznościowych, jak podaje Mashable. Badanie, którym objęto 1,341 [babć i] dziadków z Wielkiej Brytanii, wykazało, że 71% użytkowników 'społecznościowych' korzysta z Facebooka, 34% z Twittera a 9% z LinkedIn-a (społecznościowego portalu profesjonalistów)." (Mashable poprzez Social Media Today)

5. "W Rosji, w ciągu pierwszych 4 miesięcy od uruchomienia zlokalizowanej wersji Facebooka w styczniu 2010, jego wykorzystanie wzrosło o 376%, osiągając liczbę 4.5 miliona użytkowników odwiedzających swój profil regularnie." (comscore.com poprzez Mashable)

6. "Afera 'Weinergate' spowodowała znaczący spadek aktywności amerykańskich polityków na Twitterze. Według VentureBeat, po 'wpadce' Weinera 'ilość postów kongresmenów republikańskich na Twitterze spadła o 27%, zaś Demokratów o 29%.'" (VentureBeat poprzez Marketing Pilgrim)

7. Instagram "obecnie, po zaledwie 7 miesiącach działania, posiada w bazie ponad 4 milliony użytkowników, którzy w każdej sekundzie publikują 10 zdjeć." (prsarahevans.com poprzez TechCrunch)

8. "Wystarczy 20 osób, by internetowa społeczność osiągnęła istotny poziom aktywności i łączności." (Ning poprzez TheNextWeb)

9. "Prawie dwukrotnie więcej mężczyzn (63%) niż kobiet (37%) używa LinkedIn-a." (Pew Internet poprzez prsarahevans.com)

10. "W ostatnich wyborach w USA największym graczem był Google - sztab Obamy skierował 45% budżetu przeznaczonego na promocje kandydata w sieci do wyszukiwarki." (Advertising Age)

11. "59% dorosłych użytkowników Facebooka "lubiło" marki produktów w kwietniu 2011, o 12% więcej niż we wrześniu 2010. Głównym czynnikiem, który wpłynął na zjawisko, wydaje się być 'przyswojenie' przez starszych użytkowników idei nawiązywania kontaktu z marką, a nie z człowiekiem." (eMarketer)

12. "W roku 2010 29,3 miliona czytelników czytało każdego miesiąca rekordową liczbę 270 milionów (około) stron artykułów w 'The Washington Post', z czego 28,1 miliona przez internet. Podczas gdy ilość czytelników (miesięcznie) w stosunku do roku poprzedniego wzrosła o 4,2 miliona, w samym 2010 roku The Washington Post utracił 35,000 prenumerat wersji drukowanej." (Forbes)

13. "25% hoteli nadal ignoruje portale społecznościowe." (TravelClick poprzez Econsultancy)

14. "Firmy płacą Twitterowi 120.000 USD za promocyjny "temat dnia" (trending topic of the day). [...] To o 25.000 do 30.000 więcej niż w kwietniu 2010, gdy usługa ta została uruchomiona." (poprzez Poynter)

15. "W AOL (America OnLine - najważniejszy dostawca usług internetowych w USA, w latach 90-tych niemal synonim Internetu tamże) pracuje obecnie więcej dziennikarzy niż w The New York Times." (Business Insider)

16. "Mobilny internet jest jedną z najszybciej rozijających się platform na świecie. Przy 40% abonentów w USA korzystających regularnie z Sieci na swoich telefonach i zakładanymi do końca bieżącego roku 12.5% wszystkich transakcji e-commerce przeprowadzanymi za pośrednictwem "komórek", jest to nośnik, o którym nie wolno zapominać. Według Google'a, w 2013 roku ruch w internecie generowany przez urządzenia mobilne przewyższy ruch pochodzący z urządzeń stacjonarnych." (60 Second Marketer)

17. "Twitter jest 6-7 razy mniejszy niż Facebook." (poprzez Social Media Today)

18. "Na całym świecie jest obecnie 54 milionów czynnych użytkowników Mac-ów." (AllThingsD)

19. "130 milionów "egzemplarzy" książek ściągnięto z serwisu iBooks." (AllThingsD)

20. "Użytkownicy mówią, że chętniej kupią towar, gdy jego producent odpowiada na ich pytania na Twitterze." (NYTimes.com)

21. "Prawie połowa (42%) ankietowanych wskazała, że jeżeli już wydała część budżetu promocyjnego na portale społecznościowe, to zamierza zwiększyć udział tych wydatków w przeciągu roku. Tylko 8% zamierzało te wydatki obniżyć." (The Next Web)

22. "13% dorosłych użytkowników internetu korzysta z Twittera, co jest znaczącym przyrostem w stosunku do 8% w listopadzie 2010. 95% użytkowników Twittera posiada telefon komórkowy, z czego połowa korzysta z mobilnego dostępu do serwisu." (Pew Internet)

23. "Według HubSpot-a, małe firmy planują przeznaczyć 19% budżetów promocyjnych na serwisy społecznościowe w porównaniu z 6% dużych firm. Porównywalna relacja wydatków dotyczy blogów, którym przypadnie odpowiednio 10% wydatków w małych firmach i 3% w dużych." (Hubspot poprzez ClickZ)

24. "1/3 ruchu w internecie odbywa się wewnątrz USA." (Problogger)

25. "Facebook ma 3 razy więcej kont niż Twitter, a 20% użytkowników Twittera odpowiada za 80% zawartości serwisu." (Problogger)

26. "W początkach marca Google usunęło z portalu Android Market ponad 60 programów zawierających szkodliwe oprogramowanie. Niektóre z tych wirusów zaprojektowano, by ujawniać prywatne informacje stronie trzeciej, kopiować się na kolejne urządzenia, niszczyć dane użytkownika, lub nawet podszywać się pod właściciela urządzenia." (Network World)

27. "Groupon jest na dobrej drodze do zarobienia 3 do 4 miliardów USD w tym roku. Wartość sprzedaży Facebooka za 2010 oszacowana została na "jedyne" 2 miliardy USD w szóstym roku istnienia serwisu." (Knowledge@Wharton via MSNBC)

28. "Badania przeprowadzone na 24.000 klientów w 16 największych państwach świata pokazały, ze osoby posiadające najwięcej 'znajomych' i najaktywniejsze w serwisach społecznościowych, maja skłonności do bycia ponadprzeciętnie 'prospołecznymi' - częściej udzielają się w wolontariatach, ustępują miejsc siedzących w zatłoczonych miejscach, pożyczają swoją własność i wskazują drogę." (TheNextWeb)

29. "99% urządzeń z systemem Android jest podatna na kradzież haseł." (MobileCrunch)

30. "Najnowsze szacunki wskazują, że mniej niż 10% populacji używa Twittera, dużo mniej niż pozostałych serwisów społecznościowych." (Advertising Age)

31. "Ponad 3,34 miliona wzmianek o osobach czyniących 'społecznościowe prośby' zarejestrowano w ciągu miesiąca." ('społecznościowa prośba' - ang. 'social ask' - 'Follow me' [Twitter], 'Like me' [Facebook] etc.) (PRsarahevans.com)

32. "David Poltrack, CBS Corp., ogłosił, bazując na wynikach najnowszych badań, że 'wiek i płeć widza nie mają znaczenia, kiedy chodzi o zwiększenie efektywności reklam TV.'" (Forbes)

33. "Badania wykazały, że średnio 40% ruchu na 25 największych serwisach prasowych przychodzi poprzez odnośniki zewnętrzne, z Google'em (Google Search i, w mniejszym stopniu, Google News) jako największym pojedyńczym 'przekaźnikiem' łączy." (porzez AFP)

34. "Prawie co czwarty mieszkaniec RPA używa serwisów społecznościowych w celu szukania pracy, będąc przy tym świadomym ryzyka załamania kariery wywołanego nieodpowiednimi prywatnymi informacjami umieszczanymi w tychże serwisach." (Kelly Group poprzez BusinessReport)

35. "Odsetek amerykańskich rodziców, pozwalających swoim dzieciom w wieku 10-12 lat na używanie Facebooka lub MySpace'a, wzrósł ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku - z 8% do 17%." (poprzez NY Post)

36. "33% postów na Facebooku publikowanych jest przez urządzenia mobilne." (Dan Zarella)

37. "69% internautów odwiedzających news.google.com trafia ostatecznie w 3 miejsca: nytimes.com (14.6%), cnn.com (14.4%) i abcnews.go.com (14.0%)." (Journalism.org)

38. "85% serwisów prasowych używa obecnie spotów wideo jako dodatków do wiadomości." (SocialTimes.com)

39. "Wydatki na serwisy społecznościowe wzrosną z 2,1 miliarda USD w 2010 do 8,3 miliarda w 2015." (BIA/Kelsey poprzez Direct Marketing News)

40. "Facebook zbliża się do liczby 700 milionów użytkowników a Google obsługuje ponad 11 miliardów zapytań na miesiąc. Na całym świecie jest ponad 5 miliardów użytkowników telefonów komórkowych (w USA 9 na 10 mieszkańców posiada 'komórkę') i co 2 dni powstaje więcej informacji niż pomiędzy świtem cywilizacji a rokiem 2003." (poprzez Lee Odden, TopRank)

41. "Twitter podaje, że zarejestrował ponad 4.000 'tweetów' (postów) na sekundę (TPS) na początku i końcu przemówienia Barracka Obamy [po śmierci Osamy Bin Ladena]" (AllTwitter)

42. "65% kwietniowych zdarzeń w serwisach społecznościowych, związanych ze ślubem brytyjskiego księcia Williama, pochodziło z USA. Wielka Brytania 'odpowiada' zaledwie za 20%." (USA Today)

43. W sprawie ślubu ks. Williama: "911.000 'tweetów' związanych ze ślubem zarejestrowano w ostatnich 30 dniach. To ok. 30.000 dziennie i 71% całkowitej aktywności na serwisach społecznościowych." (USA Today)

44. "Według wewnętrznych danych NPR (National Public Radio) dotyczących wykorzystania sieci pomiędzy 1 stycznia a połową kwietnia, użytkownicy, którzy korzystali z kanałów audio — strumień stacji radiowej, wiadomości, lub muzyczne zasoby NPR — przeglądali dwukrotnie więcej stron niż czytelnicy czysto tekstowych wersji stron. 'Słuchacze' przejrzeli średnio 4,2 strony na wizytę przy 2,4 strony na zwykłego 'czytelnika'." (Nieman Journalism Lab)

45. "Zasięg Twittera w Kanadzie należy do najwyższych na świecie - wynika z nowych danych firmy comScore Inc., dotyczących ruchu w internecie, które sugerują, że prawie co piąty użytkownik światowej sieci w wieku powyżej 15 lat, mieszkający w Kanadzie regularnie odwiedza Twittera." (poprzez Financial Post)

46. "Ruch przychodzący z serwisów społecznościowych ma najwyższy współczynnik "odbić".[...] Jeżeli szukasz "super zaangażowanych" czytelników, którzy przejrzą 5 lub więcej stron na Twoim portalu, zapomnij o gościu z Twittera. Łącze z innego 'zwykłego' portalu daje trzykrotnie wyższe prawdopodobieństwo wzbudzenia zainteresowania czytelnika, podobnie jak osoba przychodząca z wyszukiwarki również rokuje lepiej niż przeciętna." (Marketing Pilgrim)

47. "Usługi cyfrowe odpowiadają za wytworzenie około 8,5 miliarda USD (28%) z 30,4 miliardów całkowitego przychodu wygenerowanego w 2010 roku w USA przez ponad 900 agencji reklamowych i marketingowych, które zostały poddane analizie przez Ad Age." (Advertising Age)

48. "Całkowite wydatki Facebooka na lobbing w 1 kwartale 2010: 41.390 USD. Całkowite wydatki Facebooka na lobbing w 1 kwartale 2011: 230.000 USD" (Huffington Post)

49. "Prawie 7 na 10 posiadaczy tabletów mówi, że korzysta z nich co najmniej godzinę dziennie, a 38% przez ponad 2 godziny dziennie. Podczas gdy zaledwie 28% użytkowników uważa tablet za swój podstawowy komputer, 77% spędza mniej czasu przy komputerze, od kiedy zaczęło korzystać z tabletu." (eMarketer)

50. "Według badań firmy Network Solutions, wykorzystanie serwisów społecznościowych przez małe i średnie firmy rosło w ostatnich latach od 12% w 2009, przez 24% w 2010, do 31% obecnie." (Search Engine Watch)

Sara Evans \ Przygotował: Andrzej Wojtowicz