Home  |  Aktualności  |  e-Komunikacja  |  WWW  |  Bezpieczeństwo  |  Linux  |  Programy  |  GSM/UMTS  |  Rozrywka

Wyszukiwarki połączone

Ujednolicenie wyników szukania

Wyszukiwarka NetSprint.pl oraz portal Wirtualna Polska połączyły platformy sprzętowe. W wyniku operacji internauci mają możliwość przeszukiwania znacznie większej bazy polskich dokumentów. Dodatkowo wzrosła też skuteczność walki ze spamem w wynikach wyszukiwania. Wirtualna Polska współpracuje z firmą NetSprint od 2002 roku. Mimo stosowania tej samej technologii wyszukiwawczej firmy utrzymywały dotąd oddzielne platformy sprzętowe oraz stosowały zróżnicowane algorytmy wpływające na pozycję stron w wynikach wyszukiwania. Efektem zacieśnienia współpracy przez partnerów jest ujednolicenie wyników szukania 

Aktualne i dokładne wyniki


Połączenie instancji wyszukiwarek pozwoli użytkownikom otrzymywać bardziej trafne i bardziej aktualne wyniki wyszukiwania, m.in. dzięki większej mocy obliczeniowej serwerów. W efekcie zmian zbieranie i indeksowanie dokumentów będzie przebiegało znacznie szybciej. Ponadto operacja stworzenia wspólnej instancji pozwoliła uzyskać podstawę do znacznego powiększenia liczby indeksowanych dokumentów. NetSprint oraz WP.pl zakładają, że do końca roku 2008 wzrośnie ona o około 300%.

Wspólna platforma sprzętowa oznacza również ułatwienia dla właścicieli stron WWW, zwłaszcza w aspekcie prowadzonych działań związanych z umieszczaniem i optymalizacją pozycji ich serwisów internetowych w wynikach wyszukiwania. Wszelkie efekty związane z pozycjonowaniem w jednej wyszukiwarce, automatycznie staną się widoczne w drugiej. Dodatkowo, znacznie skróci się czas od momentu zgłoszenia strony do jej pojawienia się w wynikach.

AntySpam w wynikach 

Połączenie platform pozwoli również zwiększyć skuteczność zwalczania bezwartościowych – z punktu widzenia użytkowników wyszukiwarki – stron WWW, czyli spamu. Ujednolicone zostały algorytmy i procedury automatycznego wykrywania tego typu dokumentów. Ponadto, strony zgłoszone przez użytkowników do którejkolwiek z wyszukiwarek jako podejrzane, będą weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem i w przypadku jego naruszenia traktowane zgodnie z uzgodnioną polityką obu firm.

 ---